Białostoccy łyżwiarze z rekordami Polski

Patrycja Maliszewska i Dariusz Kulesza z Juvenii Białystok ustanowili nowe rekordy kraju na dystansie 1000 metrów. Dokonali tego podczas inauguracyjnych zawodów o Puchar Świata w short tracku w chińskim Harbinie

Nowy rekord Maliszewskiej - 1:34,679 - nie dał jej jednak wysokiego miejsca w końcowej klasyfikacji. Zmagania zakończyła dopiero na 23. pozycji. Podobnie było w przypadku Kuleszy, który 1000 m pokonał w czasie 1:28,365, a uplasował się na 26. miejscu. Miejsca zawodników Juvenii na 500 m to: Bartosz Konopko 18., Tomasz Wróblewski 35., a Maliszewska 20. Z kolei na najdłuższym z dystansów (1500 m) Wróblewski zajął 33. pozycję, a Karolina Regucka został zdyskwalifikowana.

Nasi łyżwiarze po zawodach w Chinach nie wrócili do kraju. Przed nimi przenosiny do Japonii, gdzie w miejscowości Kobe w piątek rozpoczną rywalizację w kolejnej imprezie z cyklu Pucharu Świata.

Młodsi łyżwiarze Juvenii rywalizowali natomiast podczas weekendu w holenderskim Groningen. Tam białostoczanom przyszło zmagać się z reprezentantami gospodarzy oraz Belgami. Najlepiej spisali się zawodnicy startujący w najstarszej kategorii juniorów (A). Zajęli pięć pierwszych miejsc w klasyfikacji wielobojowej. Triumfował Rafał Piórecki, a za nim uplasowali się: Łukasz Michalczuk, Jakub Ginter, Kacper Ulman i Marcin Bogdan. W zmaganiach w kategorii młodszej (junior C) drugie miejsca w ogólnej klasyfikacji wywalczyli Sebastian Kłosiński i Agnieszka Tawrel. Natomiast Paula Bzura triumfowała przed Beatą Podwysocką w połączonych kategoriach junior A i B. Białostoczanie okazali się również najlepsi zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn w wyścigu sztafet.