Kadus zaczął sezon zgodnie z planem

Pierwszy mecz i pierwsze zwycięstwo - koszykarki Kadusa Bydgoszcz rozpoczęły od wygranej z Hitem Kobylnica marsz do ekstraklasy.
Taki jest bowiem w tym sezonie cel bydgoskiego zespołu prowadzonego przez Czesława Woźniaka. Drużyna została wzmocniona - jeden z nowych nabytków, Monika Borys - choć zaczęła mecz z ławki rezerwowych, zdobyła najwięcej punktów w tym inauguracyjnym spotkaniu. Przypomnijmy, że bydgoszczanki zaczęły sezon z dwutygodniowym opóźnieniem, bo dwa spotkania: z Orlętami Aleksandrów Kuj,. oraz derbowy pojedynek z SMS Bydgoszcz zostały przełożone.

W spotkaniu z Hitem Kobylnica bydgoszczanki miały kłopot z udowodnieniem swej przewagi tylko w pierwszej połowie. Zdaniem Woźniaka to efekt tej przymusowej przerwy na początku sezonu. Pokazały swe umiejętności kibicom zgromadzonym w hali Chemika przy ul. Glinki dopiero po przerwie i wygrały zdecydowanie.

Dobry początek miały za to młode koszykarki SMS w Aleksandrowie Kuj. Wygrały pierwszą kwartę. Potem jednaj zdecydowanie przeważał faworyt.

Kadus - Hit Kobylnica 77:52

Kwarty: 23:18, 14:14, 17:8, 23:12

Kadus; Kostencka-Janik 13 (3), Żołądkiewicz 10, Kaja 9 (1), Kopczyk 6, Płóciennik 2 oraz Borys 14, Kędzia 10, Myśków 6, Parus 5 (1), Golemska 2, Gabrych 0

Orlęta Aleksandrów Kuj - SMS Bydgoszcz 87:47

Kwarty: 14:15, 29:7, 26:7, 18:18

SMS: Ezulin i Maj po 15, Turzyńska 5, Lewandowska 2, Ostruszka 0 oraz Gondek 7, Kosiol 4, Kulesza 2, Kolasińska, 1, Olender 0, Czeszewska 0, Mikołajczak 0

Pozostałe wyniki: WKK Wejherowo - Kotwica Kołobrzeg 56:65, AZS Uniwersytet Gdański - KSKK Koszalin 60:58