Cukierki lepsze od akademiczek

Zespół Cukierków Odry Brzeg pokonał w Jeleniej Górze miejscowy AZS różnicą 19 punktów.

Trener Cukierków Krzysztof Kubiak nie był jednak do końca zadowolony. - Mogliśmy wygrać dużo wyżej, gdyby dziewczyny od początku meczu zagrały tak dobrze jak w drugiej połowie.

Pierwsze dwie kwarty wcale nie zapowiadały sukcesu przyjezdnych, gospodynie bowiem narzuciły im swój styl gry i konsekwentnie budowały przewagę, która sięgała nawet dziewięciu punktów. Wydawało się, że powtórzy się historia z poprzedniego sezonu, gdy to akademiczki były górą na własnym parkiecie.

Sygnał do odrabiania strat dała Justyna Daniel. - Jej pojawienie się na parkiecie udowodniło innym dziewczynom, że można grać agresywniej i skuteczniej w obronie. Dzięki temu udało nam się zdobyć 10 punktów z rzędu i odrobić straty - mówi Kubiak. Do przerwy brzeżanki prowadziły 32:31. Po przerwie Cukierki dominowały już na parkiecie, a prawdziwym popisem skuteczności była czwarta kwarta, wygrana 22:10. - To wynik identyczny jak w pierwszej kwarcie pierwszego meczu z SMS-em - zauważa Kubiak. - To dzięki bardzo dobrej obronie. Chciałbym pochwalić wszystkie moje zawodniczki, a szczególnie Justynę Daniel, Mirellę Pułtorak, Joei Clyburn i Ałłę Jurlaginę. Nieźle zagrała też Katia Dworska, która choć nie zdobyła wielu punktów, zaliczyła sporo zbiórek - dodaje szkoleniowiec. Jego największym zmartwieniem jest słaba postawa czwartej zagranicznej zawodniczki Cukierków Khaili Sanders, która w dwóch pojedynkach zdobyła tylko dwa punkty.

- To musi być stres. Widać, że pali się psychicznie, bo na treningach wszystko jej wychodzi, a na meczach nie trafia nawet w najdogodniejszych sytuacjach. Będę z nią rozmawiał, ale najważniejsze będzie przełamanie tego stresu. Mam nadzieję, że nastąpi to już w środę w meczu z beniaminkiem MUKS-em Poznań - kończy Kubiak.

Po dwóch kolejkach jego podopieczne zajmują w tabeli Ford Germaz Ekstraklasy czwartą pozycję.

AZS Jelenia Góra - Cukierki Odra Brzeg 53:72 (19:16, 12:16, 12:18, 10:22)

AZS: Małaszewska 22, Kret 12, Wójcik 8, Balsam 7, Arodź 4, Sawicka, Andrzejczak, Dłutowska

Cukierki: Clyburn 23, Jurlagina 14, Pułtorak 11, Daniel 9, Dworska 7, Cybulak 6, Sanders 2, Rzeźnik