Mamy wicemistrzynie świata w wioślarstwie morskim

Zawodniczki RTW Lotto/Bydgostii/WSG/Bank Pocztowy zdobyły srebrny medal w regatach we francuskim Mandelieu- Cannes, na Morzu Środziemnym na francuskiej Riwierze

Aneta Bełka, Karina Mazurowicz, Katarzyna Wołna, Kinga Kantorska i sterniczka Paulina Górska zajęły drugie miejsce w czwórce podwójnej ze st. podczas historycznych 1. mistrzostw świata w wioślarstwie morskim. Na dystansie 6,65 km (początkowo wszyscy mieli ścigać się na 8 km, ale ze względu na pogodę - wiatr i wysoką falę - w ostatniej chwili dystans skrócono) - po trójkącie - Polki przegrały tylko z Niemkami z Krefelder Rowing Club o 26,5 s (nasze wioślarki miały czas 24.06 min). Za biało-czerwonymi zostało 17 łodzi z klubów irlandzkich, węgierskich, włoskich, hiszpańskich i francuskich.

W MŚ startowały tylko osady klubowe, zgłaszane przez narodowe federacje. W naszej osadzie na co dzień zawodniczkami Regionalnego Towarzystwa Wioślarskiego są Bełka, Mazurowicz (mieszka, pracuje i wiosłuje we Francji, ale legitymacji RTW nie zdała) i Górska. Wołna i Kantorska to zawodniczki WTW Włocławek, które by móc wystartować w Cannes w barwach Lotto/Bydgostii, zostały wypożyczone za zgodą Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Inny osada Lotto/Bydgostia - dwójka podwójna Karol Słoma, Dariusz Radosz - zajęła szóste miejsce.

W regatach udział wzięło 600 zawodniczek i zawodników z 16 krajów.