Wygrana akademików

AZS Koszalin nie był w tej kolejce gorszy od Kotwicy i też zanotował pierwszą wygraną w sezonie. Koszalinianie pojechali w niedzielę do Wrocławia i pokonali Śląsk! O sukcesie gości zadecydowała m.in. pierwsza kwarta spotkania, gdy podopieczni Dariusza Szczubiała odskoczyli na trzypunktowe prowadzenie. W kolejnych kwartach drużyny grały punkt za punkt, ale ostatnią odsłonę lepiej rozpoczęli akademicy.W 32. minucie prowadzili 67:59. Dramatyczna była końcówka. Na 17 sekund przed końcem Christian Burns nie wykorzystał dwóch osobistych (przy stanie 77:75), a wyrównał Olivier Stević. Po zbiórce w ataku rzucił za dwa i był remis. Wygraną AZS uratował Dante Swanson, który trafił z półdystansu na siedem sekund przed końcem.

Śląsk Wrocław - AZS Koszalin 77:79

Kwarty: 18:21, 18:18, 21:21, 20:19 .

Śląsk: Sullinger 18, Tomczyk 12, Stević 12, Robinson 12, Fountain 11, Kiausas 6, Chanas 4, Gai 2, Diduszko 0.

AZS:Burns 19, Swanson 16, Nordgaard 9, Thompson 9, Ibrahim 8, Bacik 8, Korszuk 6, Thomas 4, Arabas 0, Oppland 0.