II liga koszykarzy: piąte zwycięstwo UMKS-u Kielce

Nie zwalniają tempa koszykarze z Kielc. Podopieczni grającego trenera Grzegorza Kija pokonali na wyjeździe Pogoń Ruda Śląska, zdobywając zwycięskie punkty 17 sekund przed ostatnią syreną.

Jeszcze 40 sekund przed końcem Pogoń wygrywała 70:69 i była przy piłce. Skutecznym przechwytem popisał się jednak Błażej Jurczyk, a chwilę później Łukasz Kasperzec trafił za trzy punkty. Gospodarze mieli 15 sekund na ostatnią akcję. Nie oddali jednak nawet rzutu, bo znów dobrze w obronie zagrał Jurczyk.

Emocjonującej końcówki nie byłoby, gdyby kielczanie lepiej zagrali przed przerwą. - Zwłaszcza w pierwszej kwarcie mieliśmy problem z trafianiem z dystansu. W całym meczu mieliśmy poniżej 50 proc. skuteczności - powiedział Grzegorz Kij. W efekcie w 25. minucie gospodarze prowadzili aż 10 punktami (47:37). - Od tego momentu lepiej zaczęła funkcjonować nasza obrona strefowa. Pogoń nie mogła znaleźć na nią sposobu - mówił Kij. Po jego rzucie zza linii 6,25 metra UMKS wyszedł na pierwsze prowadzenie - 56:55 - w 29. minucie.

Druga świętokrzyska drużyna - Nowiny - mecz u siebie z AZS-em AWF-em Katowice przełożyła na 29 października na godz. 18.30. Z tym samym rywalem, ale na wyjeździe zagra w następnej kolejce UMKS. Podopieczni Stanisława Dudzika podejmować będą za to w sobotę o godz. 17 AZS Radom.

Pogoń Ruda Śląska - UMKS Kielce 70:72 (22:12, 17:22, 20:23, 11:15)

UMKS: Kasperzec 24 (6), Makuch 14 (1), Kij 9 (1), Gil 8, Miernik 6, Nowakowski 4, Karólewski 4, Jurczyk 3 (1), Łata.