Zawisza trzeci w piłkarskiej IV lidze

Prowadzi inny bydgoski zespół Chemik/Budstol, z punktem przewagi nad Zawiszą
W weekendowej kolejce Zawisza stracił najlepszego piłkarza, Abrahama Loligę, który dostał czerwoną kartkę w zwycięskim meczu ze Spartą Brodnica. Do 86. minuty Loliga był jednym z wyróżniających się piłkarzy bydgoskiego zespołu. Nie mógł cieszyć się z kolegami po zwycięstwie, bo wcześniej wyrzucony został z boiska. - Jestem na niego zły. Tamten go ciągle prowokował, ale co z tego. Tak doświadczony piłkarz nie powinien osłabiać zespołu przed ważnymi meczami - denerwował się na swojego podopiecznego trener Zawiszy Piotr Tworek. Całe spotkanie miało jednostronny przebieg. Od pierwszej do ostatniej minuty trwały ataki bydgoszczan na bramkę rywali, którzy ani razu nie potrafili zagrozić Zawiszy. Niestety po raz kolejny słaba skuteczność spowodowała, że gospodarze na pierwszego gola musieli czekać aż do 37 minuty. Po dośrodkowaniu Marcina Kozłowskiego piłkę w siatce umieścił Mariusz Barlik. I kiedy wydawało się, że następne bramki są kwestią czasu wszystko wróciło do normy. Bydgoszczanie ponownie prześcigali się w marnowaniu dogodnych sytuacji. Goście chyba zadowoleni tak niską porażką nawet nie próbowali wykorzystać tej słabości. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ciągu ostatnich jedenastu minut. Najpierw ładnym strzałem z dystansu popisał się wprowadzony kilka minut wcześniej Mateusz Chachuła, z później porażkę brodniczan przypieczętował Marcin Łukaszewski. Tego ostatniego gola nie widział już Loliga, który za uderzenie przeciwnika łokciem otrzymał czerwoną kartę.

O wielkim pechu mogą mówić piłkarze lidera Chemika/Budstol. Na boisku niepokonanego u siebie w tym sezonie Lecha Rypin bydgoszczanie aż do 72 min. prowadzili 2:0 po golach Adriana Raszki i Mateusza Michaliszyna. Gospodarze najpierw wykorzystali rzut karny, a w ostatniej akcji meczu doprowadzili do remisu. - Szkoda, bo była wielka szansa na trzy punkty. Niestety zamieszanie pod naszą bramkę wykorzystali rywale i skończyło się nieco gorzej - podsumował mecz Piotr Gruszka, trener Chemika/Budstolu.

Prawdziwy dramat w Inowrocławiu przeżyła Gwiazda, która mecz z Goplanią kończyła w dziewiątkę. W drugiej połowie czerwone kartki ujrzeli Daniel Guzman i Michał Baran. - Nigdy nie wypowiadałem się na temat pracy sędziów, ale tym razem muszę powiedzieć, że popełniali błąd za błędem. Jestem tym co się stało w Inowrocławiu bardzo rozżalony. Przecież Michał Baran dostał kartę za sytuację w której w ogóle nie brał udziału - mówił po meczu Maciej Karabasz, szkoleniowiec Gwiazdy. Obie bramki dla Goplanii zdobyte zostały po błędach bramkarza Gwiazdy Tomasza Koczorowskiego, który z powodu urazu dłoni musiał w 69 min. opuścić boisko.

Zawisza - Sparta 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Barlik (35), 2:0 Chachuła (79), 3:0 Łukaszewski (89)

Zawisza: Gajewski- Zielke (87. Delekta), Tomczak, Łukaszewski, Cuper - Maziarz, Loliga - Cielasiński (60. Brzeziński), M. Kozłowski, A. Kozłowski (80. Janiszewski) - Barlik (67. Chachuła)

Lech - Chemik/Budstol 2:2 (0:1)

Bramki dla Chemika: Raszka (25.), Michaliszyn (58.)

Chemik/Budstol: Retlewski- Kaszyński (80. Timm), Szpejna, Raszka, Jasiński (50. Spychała)- Wolski, Kroszel, Michaliszyn, Walda- Bilski, Kawałek.

Goplania - Gwiazda 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Mazurowski (8), 1:1 Sawicki (48), 2:1 Kempski (66)

Gwiazda: Koczorowski (69. Matysiak)- Stoppel, Jakubowski, Guzman, Baran - Sawicki, Stolarski, Przybysz (69. Kuszyński), Siedlecki (46. Wrzos), Kordowski - Bruski (46. Kanik).

Inne wyniki: Pogoń Mogilno - Włocłavia Włocławek 1:1, LTP Lubanie - Legia Chełmża 1:3, Olimpia Grudziądz - Kujawiak Kowal 6:1, Notecianka Pakość - Mień Lipno 3:1, Sadownik Waganiec - Unia Solec Kujawski 0:2.