Rangersi rozgromili Celtic

Fatalne błędy obrony Celticu sprawiły, że Rangersi zdecydowanie zwyciężyli w derbach Glasgow 3:0. Cały mecz w barwach mistrzów Szkocji rozegrał Artur Boruc.

Boruc miał problemy ze środkowym palcem, jednak pojawił się na boisku. Natomiast Maciej Żurawski nadal ma problemy z kolanem. Mimo iż problemy zdrowotne wykluczyły z kadry meczowej Celticu Jana Vannegoora of Hesselinka i Paula Hartleya kapitan reprezentacji Polski nie usiadł nawet na ławce rezerwowych.

Fatalne błędy obrony Celticu sprawiły, że Boruc nie miał większych szans przy żadnej z bramek. Rangersi objęli prowadzenie w 28. minucie po golu Nacho Novo. Hiszpan przy biernej postawie obrońców z bliskiej odległości wykorzystał dośrodkowanie Huttona.

Niedługo po przerwie podwyższył Barry Ferguson. Mimo asysty dwóch obrońców Ferguson w zamieszaniu podbramkowym sprytnym strzałem pokonał Boruca. Chwilę później The Bhoys stracili też swoją największą gwiazdę - kontuzjowanego Shunsuke Nakamurę zastąpił Aiden McGeady.

Celtic dobił Nacho Novo strzałem z rzutu karnego po tym, jak Charlie Adam wpadł w pole karne i został sfaulowany przez Evandera Sno.