Puchar Polski w okręgu: od 1:0 do 1:7

Aż 7:1 (2:1) trzecioligowy Naprzód Jędrzejów rozbił na wyjeździe lidera grupy I klasy A Partyzanta Wodzisław. Bez kłopotów do 1/8 awansował też KSZO Ostrowiec.

Beniaminek III ligi nie zaczął jednak najlepiej - przegrywał od trzeciej minuty po golu Marcina Ozgi. - Wystawiłem tych, co najmniej grali, i juniorów, więc przez chwilę pachniało niespodzianką. Potem jednak wszystko wróciło do normy, gospodarze prosili już o koniec - żartował Robert Stachurski, trener Naprzodu. Po trzy bramki dla jego zespołu zdobyli senior Łukasz Laskowski (21., 79., 85.) i młodzieżowiec Grzegorz Samburski (32., 55., 70.), a jedną junior Konrad Dzwonek (65.).

Po jednym golu na połowę - tak rozkładały się trafienia w pojedynku Alitu Ożarów z KSZO Ostrowiec. W 36. minucie Wojciecha Styczyńskiego strzałem z wolnego z ponad 30 metrów pokonał Adrian Sobczyński, a wynik spotkania ustalił już z najbliższej odległości ulubieniec ostrowieckich kibiców Tomasz Żelazowski (75. min., podawał Krystian Kanarski).

Gorąco było w Dwikozach, gdzie sędzia pojedynku Sparty z Wisłą Sandomierz musiał pokazać aż cztery czerwone kartki. - To derby powiatu, nikt nogi nie odstawiał - ocenił Marek Hajdo, prezes czwartoligowca.

Jeśli pogoda na to pozwoli, mecze 1/8 PP odbędą się w niedzielę 18 listopada.

Składy trzecioligowców:

KSZO: Kwapisz - Matuszczyk, Kardas, Sobczyński, Byrski - Ryński (74. Kapsa), Dziewulski, Madeja (72. Stępień), Majchrzak (72. Florys) - Kanarski, Żelazowski (80. Pękalski).

Naprzód: Chudzik - Olszewski, Basąg, Ziółkowski, Dudek - Dzwonek, Osiński (46. Fryc), Szota, Banaszek (46. Gajda) - Samburski, Laskowski.