Premiera siatkarzy Jastrzębia w pucharach

Siatkarze z Jastrzębia zaczynają we wtorek rozgrywki w Lidze Mistrzów. Na początek trudny wyjazdowy mecz w Belgii.
Rywal z Belgii to prawdziwy kat Polaków. W ostatnich dwunastu latach cztery polskie drużyny trafiały na Knack Randstad Roeselare i wszystkie mają kiepskie wspomnienia. W 1994 roku w dwumeczu w Pucharze Zdobywców Pucharów odpadł BBTS Bielsko-Biała, a potem kolejno lanie zbierały zespoły z Kędzierzyna, Częstochowy i ostatnio z Bełchatowa!

Knack w europejskich pucharach gra od ponad dwudziestu lat. Belgowie w swojej hali czują się jak w twierdzy, wygrali w niej osiem kolejnych meczów w europejskich pucharach. Pokonali m.in. rosyjski Biełgorod i włoską Maceratę! Przed rokiem dwukrotnie z Knackiem spotkała się Skra Bełchatów i dwukrotnie mistrzowie Polski musieli schodzić z parkietu pokonani. - Knack to bardzo dobry zespół, trochę niedoceniany ze względu na słabą belgijską ligę. To drużyna wręcz kompletna - uprzedza Maciej Dobrowolski, rozgrywający Skry.

Gwiazdą drużyny jest Meksykanin Ivan Contreras. 33-letni atakujący to od lat gwiazda belgijskiej ligi, dwukrotnie w ostatnich latach wybierany najlepszym siatkarzem ekstraklasy. Przed dwoma laty był nawet najlepszym atakującym Ligi Mistrzów! Łysawy zawodnik już osiem sezonów gra dla Knack, ale jeszcze dłużej z klubem związany jest trener Dominique Baeyens. 51-letni szkoleniowiec w ciągu jedenastu lat w Knacku czterokrotnie wywalczył tytuł mistrza Belgii, trzy razy puchar kraju oraz wysokie lokaty w europejskich pucharach, m.in. zwycięstwo w Top Teams (2002) i drugie miejsce w Pucharze Konfederacji (1998,1999).

Jastrzębianie wczoraj po południu dotarli do Belgii, dokąd lecieli samolotem z krakowskich Balic. - Chcemy wygrać, choć zdajemy sobie sprawę z siły rywala. Liczymy, że duch walki i gra zespołowa będą naszą silna stroną - mówi środkowy Jewgienij Iwanow, który przed rokiem w barwach Skry walczył z belgijskim Roeselare.

W tej samej grupie E grają dziś też dwie inne drużyny - Sisley Treviso i Piet Zoomers/D Apeldoorn. Spotkanie Knack - Jastrzębski Węgiel rozpocznie się o godzinie 20.30 (transmisja w Polsat Sport Extra).