Zwycięski początek sezonu Anwilu Włocławek

Pierwszy mecz sezonu ekstraklasy potwierdził to, co Anwil Włocławek pokazał już w spotkaniu o Superpuchar Polski. Zespół Alesa Pipana już teraz gra znakomicie i nie miał problemów z tym, by pokonać Kotwicę w Kołobrzegu.

Koszykówka Mecz w Kołobrzegu okazał się dla włocławian łatwiejszy niż przewidywali - gospodarze dopiero w ostatniej kwarcie zdobyli więcej punktów niż Anwil. Drużyna Pipana wygrała, bo imponowała skutecznością rzutów - paradoksalnie Anwil oddał ich więcej za trzy punkty niż za dwa. Ale szkoleniowiec drużyny nie miał powodów do irytacji. Jego gracze rzucali z przygotowanych pozycji i przede wszystkim kończyli akcje punktami. Gra Anwilu była podobna jak środowy mecz o Superpuchar Polski z Prokomem Treflem Sopot wygrany 103:100 - szybka, efektowna, pomysłowa. Ogromne zagrożenie dla Kotwicy tworzył tercet Gerrod Henderson-Zbigniew Białek-Bartłomiej Wołoszyn. Wspólnie zdobyli 53 punkty i trafili 11 rzutów z dystansu. Szczególnie gra Wołoszyna była warta podziwu. Jeszcze niedawno daleki rezerwowy włocławian od niedawna jest w reprezentacji Polski, a także w klubowym zespole ma coraz trudniejsze zadania. Anwil nadal nie ma podstawowego niskiego skrzydłowego, więc często na tej pozycji występuje właśnie młody Polak. I Wołoszyn nie zawodzi - w Kołobrzegu trafił 4 z 5 rzutów za trzy punkty. Na parkiecie spędził aż pół godziny. - To talent. Musi jeszcze nad wieloma elementami sporo pracować, ale naprawdę czuje koszykówkę. Warto na niego odważniej stawiać - komplementuje Wołoszyna trener Anwilu Pipan.

Wynik meczu Kotwica - Anwil 68:80 Kwarty: 16:19, 16:21, 14:23, 22:17 Kotwica: Daniels 19, Bigus 11, Armstrong 9 (1), Snow 5 (1), Machowski 0 oraz Barret 8, Mrożek 7 (1), Bree 5, Merrit 2, Fabiańczyk 2 Anwil: Henderson 20 (4), Białek 19 (3), Wołoszyn 14 (4), Dunn 9, Vasylius 0 oraz Okafor 9, Koszarek 8 (1), Raczyński 1, Piechowicz 0, Grudziński 0, Sołtysiak 0

Pozostałe wyniki i tabela Dominet Bank Ekstraklasy w "Gazecie Sport"