TKP wygrywa w Trzebiatowie

Piłkarze TKP drugi mecz z rzędu wygrali na wyjeździe w stosunku 1:0. Podopieczni Wiesława Borończyka dzięki bramce Rafała Jankowskiego w Trzebiatowie pokonali Rega-Merida.

Piłka nożna

Z 19-letnim Mateuszem Saładziakiem torunianie zasłużenie zwyciężyli w Trzebiatowie. Młody bramkarz zastąpił między słupkami Przemysława Kryszaka, który podczas jednego z treningów złamał rękę.

Już od pierwszych minut zaatakowali zawodnicy Borończyka. Najpierw bliski zdobycia gola był Adam Młodzieniak, ale pomocnika TKP skutecznie zatrzymał bramkarz gospodarzy Kamil Twarzyński. Kolejne okazje do zdobycia prowadzenia zmarnował Valentin Dah. Jednak w 33 min. piłka znalazła się w siatce bramki Rega-Merida. Rafał Jankowski znalazł się sam na sam z Twarzyńskim. Napastnik TKP minął bramkarza z Trzebiatowa i będąc tuż przy linii końcowej boiska zdecydował się na strzał. Precyzyjnie kopnięta futbolówka wpadła do bramki i było 1:0 dla torunian. Chwilę później Jankowski mógł zdobyć drugiego gola, ale tym razem minimalnie przestrzelił.

W drugiej połowie zawodnicy Borończyka dyktowali warunki na murawie do 70 min. Od tego momentu inicjatywę przejęli gospodarze. Jednak świetna gra obrony TKP i pewne interwencje debiutującego w bramce Saładziaka zapobiegły utracie gola i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem torunian.

Wynik meczu

Rega-Merida - TKP 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Jankowski (33.)

TKP: Saładziak - Warczachowski, Kowalski, Wróbel, Sarnecki, Świderek, M. Kryszak (90. Grala), Młodzieniak, Grzebel (59. Urbański), Dah (46. Zamiatowski), Jankowski (59. Maćkiewicz)

Pozostałe wyniki: Unia Janikowo - KP Police 0:0, Kotwica Kołobrzeg - Zdrój Ciechocinek 3:1, Nielba Wągrowiec - Jarota Jarocin 1:0, Rodło Kwidzyn - Kaszubia Kościerzyna 1:1, Flota Świnoujście - Mieszko Gniezno 2:0, Wierzyca Pelplin - Kujawiak Włocławek 3:3, Victoria Koronowo - Cartusia Kartuzy 2:0