OKS 1945 wciąż liderem

OKS 1945 Olsztyn wygrał 3:0 w wyjazdowym spotkaniu z Warmią Grajewo, natomiast Drwęca Nowe Miasto Lubawskie i Olimpia Elbląg odniosły jednobramkowe porażki
Olsztynianie prowadzenie objęli w 33 minucie - po dośrodkowaniu Grzegorza Lecha piłkę do bramki głową skierował Paweł Alancewicz, młody zawodnik, który w tym spotkaniu w środku pola zastąpił Kamila Graczyka. Na 2:0 w 48 minucie podwyższył Łukasz Harmaciński, pewnie wykorzystując ,,jedenastkę" podyktowaną za faul na Alancewiczu. Wynik spotkania ustalił w 56 minucie strzałem głową Jacek Gabrusewicz. Ten sam zawodnik mógł strzelić jeszcze jedną bramkę pod koniec pierwszej połowy - z 17 metra strzelił w poprzeczkę.

Po dramatycznym meczu Drwęca przegrała na wyjeździe z Wigrami Suwałki 0:1. Autorem samobójczej bramki (w doliczonym czasie gry) był Bartosz Dreszler. W końcówce spotkania nowomieszczanie musieli grać bez dwóch zawodników, ukaranych czerwonymi kartkami - w 67 minucie Przemysław Roszkowski (miał już na swoim koncie żółtą kartkę) zszedł z boiska za faul na Łukaszu Gikiewiczu, a dziesięć minut przed końcem meczu Maciej Szostek dostał drugą żółtą kartkę.

Jedna bramka padła także w meczu Olimpii Elbląg z Freskovitą Wysokie Mazowieckie. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 52 minucie Tomasz Jakuszewski.

W następnej kolejce OKS zagra z Concordią Piotrków Trybunalski, Drwęca - z Sokołem Aleksandrów Łódzki, natomiast Olimpia Elbląg - z UKS SMS Łódź.

Michał G. odsunięty

Zawodnik Olimpii Elbląg, Michał G., został odsunięty od zespołu za zażywanie narkotyków - wykonane w zeszłym tygodniu badania dały wynik dodatki na zawartość marihuany. W poniedziałek odbędą się badania kolejnych piłkarzy Olimpii.

To nie pierwsze w karierze Gruszczyńskiego niesportowe zachowanie - trzy lata temu, kiedy był zawodnikiem Drwęcy NML, został zawieszony w prawach zawodnika za rozrabianie na ulicy pod wpływem alkoholu.

Składy naszych trzecioligowców:

OKS: Grygorowicz - Aziewicz, Zakierski, Rzeźnikiewicz, Frankowski, Lech, Alancewicz (75. Graczyk), Michałowski. Gabrusewicz, Suchocki, Harmaciński (89. Śnieżawski)

Drwęca: Woźniak, Dreszler, Eid, Roszkowski, Pietrasik, Szostek, Paweł Piceluk (72. Rochewicz), Rybkiewicz, Piotr Pceluk, Kołakowski (72. Juzwa), Kural

Olimpia: Hyz - Maciej Anuszek (46. Fedoruk), Rafał Anuszek, Koprucki, Kitowski, Bogdanowicz, Lepka, Sambor, Wróblewski, Roszak, Trafarski, Wróblewski (80. Tomczyk)