Kolejne zwycięstwa Znicza, Sokoła i Stali

- Dopóki starczyło sił i ambicji, graliśmy jak równy z równym - podsumował derbowe spotkanie Resovii Millenium ze Zniczem Jarosław trener rzeszowian Grzegorz Wiśniowski.

I te słowa mogłyby starczyć za cały komentarz do meczu. Resoviacy toczyli wyrównany pojedynek z jednym z głównych faworytów do awansu tylko przez 30 minut. Później jednak to goście doszli do głosu i rzutami za trzy punkty wypracowali sobie wyraźną przewagę.

Resoviacy mieli przewagę pod koszem, gdzie znakomite spotkanie rozegrał Piotr Miś, ale zupełnie zawiedli gracze obwodowi. Dość powiedzieć, że resoviacy w ciągu całego meczu trafili tylko dwie "trójki", przy jedenastu jarosławian.

RESOVIA MILLENIUM59
SOKOŁÓW ZNICZ JAROSŁAW79
Kwarty: 19:22, 15:18, 17:18, 8:21.

Resovia: Miś 29, Baran 7 (1), Wójcik 7 (1), Rusin 1, Płocica 0 oraz Dubiel 8, K. Szpyrka 6, Szczytyński 0, J. Szpyrka 0, Młynarski 0.

Znicz: Celej 31 (5), Przewrocki 12 (2), Miller 9 (2), Ecka 6, Miszczuk 0 oraz oraz Sikora 12 (1), Dryjański 7 (1), Mikołajko 2, Fortuna 0, Szczotka 0.

Kolejne, piąte zwycięstwo zanotowali koszykarze Sokoła Łańcut, którzy tym razem odprawili z kwitkiem Żubry Białystok. Łańcucianie bardzo dobrze zaprezentowali się w grze obronnej, pozwalając gościom na zdobycie jedynie 53 punktów. - Cieszy mnie fakt, że punkty w moim zespole rozkładają się na całą drużynę, która dziś rewelacyjnie spisała się w obronie. Właśnie w tym elemencie koncertowo zagraliśmy w III kwarcie - mówił po meczu Dariusz Kaszowski, trener Sokoła. Jego podopieczni we wspomnianych dziesięciu minutach pozwolili Żubrom zapisać na swoim koncie ledwie siedem punktów.

Przed przerwą jednak miejscowych nieco chyba poniosło. Zaczęli zbyt dużo grać indywidualnie, przez co goście zdołali odrobić straty z pierwszych dziesięciu minut, ale nie na tyle, żeby zbliżyć się niebezpiecznie do miejscowych.

SOKÓŁ ŁAŃCUT71
ŻUBRY BIAŁYSTOK53
Kwarty: 26:12, 10:16, 20:7, 15:18.

Sokół: Krupa 16 (2), Koszuta 16, Chromicz 12 (2), Salamonik 6 (1), Pacocha 5 (1), oraz Mroczek 7 (1), Klima 4, Dudzik 3, Podolec 2, Pazdan 0, Ożóg 0.

Żubry: Krajewski 13 (1), Kujawa 6 (2), Wilczek 6 (1), Misiewicz 1, Olszewski 0 oraz Kulikowski 11, Jankowiak 6, Brzozowski 4 (1), Zabielski 4, Monach 2, Rapucha 0.

Inne wyniki podkarpackich drużyn:

PROKOM II SOPOT79
SIARKA TARNOBRZEG64
Kwarty: 24:10, 24:14, 13:29, 18:11.

Prokom: Stelmach 23, Zamojski 14 (1), Grzesiński 13 (3), Wilkusz 11 (3), Kobus 7 (1), S. Sikora 6, Łapeta 4, Mysłowiecki 1, Ł. Sikora 0, Stech 0, Puncewicz 0.

Siarka: Zych 29 (4), Kardaś 10 (3), Wall 10, Bielak 6 (2), Sudowski 4, Marciniak 3, Grzegorzewski 2, Polek 0.

MKKS RYBNIK71
STAL STALOWA WOLA86
Kwarty: 22:23, 26:25, 5:15, 18:23.

Rybnik: Frankowski 20 (1), Kukuczka 20 (3), Grabiec 10 (2), Mrówczyński 7 (1), Kozieł 4 (1), Paszowski 4, Środa 2, Marczyk 2, Zmarlak 2.

Stal: Jarecki 17 (1), Szczepaniak 17 (3), Partyka 15, Prawica 11 (1), Lisewski 9 (1), Pydych 9 (1), Nikiel 8.

Pozostałe wyniki 5. kolejki:

Big Star Tychy - BT Wózki Pruszków 69:63, Wiecko-Zastal Zielona Góra - Polonia 2011 Warszawa 76:47, Sportino Inowrocław - Tarnovia Tarnowo Podgórne 85:61. Mecz Politechnika Poznańska - Start AZS Lublin zakończył się po zamknięciu tego wydania "Gazety".