Gwardia wygrywa, trener narzeka

Norgips Gwardia Opole po koncertowej grze w drugiej połowie pokonała AZS Radom 31:19
Pierwsza połowa sobotniego meczu Gwardii z AZS-em Radom nie wskazywała na to, że gospodarze pewnie wygrają. W 13. minucie to goście objęli dwubramkowe prowadzenie.

- Mamy kłopoty ze stabilnością gry. Wszystko niby działa, jednak się nie zazębia - tłumaczył słaby początek spotkania trener Gwardii Henryk Zajączkowski.

Na początku drugiej połowy jednak się zazębiło. Gwardia nagle odskoczyła na osiem bramek, a akademicy nie potrafili nawiązać walki. Gubili się w rozegraniu, co skrzętnie wykorzystywali gospodarze. Opolanie, grając nawet w osłabieniu, potrafili wyprowadzać skuteczne kontry, a dzięki atomowym rzutom Macieja Ścigaja skutecznie rozbijali obronę rywali. - Szkoda, że nie pograłem dłużej, na pewno zdobyłbym więcej bramek - mówi Ścigaj, któremu rzucenie czterech goli zajęło około trzech minut.

Cały ciężar gry w Gwardii spoczął na Bogumile Baranie, który w całym spotkaniu aż ośmiokrotnie pokonywał bramkarza AZS-u. - Grając w juniorach, rzucałem w meczu więcej bramek, ale w seniorach nie przypominam sobie takiej zdobyczy - mówił Baran, który mógł liczyć na wsparcie kolegów, zwłaszcza Wojciecha Knopa, zdobywcy sześciu goli.

Duża przewaga w końcówce spotkania spowodowała, że w zespole Gwardii na boisku pojawili się rezerwowi. Bramkarz Robert Galoch zdążył popisać się kilkoma efektownymi paradami, a Maciej Adamczyk i Michał Drej dobrze radzili sobie w polu. Pierwszy z nich zdołał nawet zdobyć bramkę. Dla drugiego był to debiut w ligowych zmaganiach. - Wcześniej w meczu sparingowym ze Śląskiem Wrocław rzucił dwie bramki i dlatego zdecydowaliśmy się go wystawić w składzie na ligę - tłumaczył Leszek Urbański, szef sekcji piłki ręcznej Gwardii.

Drugi z opolskich pierwszoligowców - ASPR Unimot Zawadzkie - uległ na wyjeździe najsłabszemu dotychczas zespołowi ligi - AZS-owi Biała Podlaska 24:30.

Norgips Gwardia Opole - AZS Radom 31:19

Gwardia: Donosewicz, Galoch - Baran 8, Knop 6, Ścigaj 4, Gradowski 3, Śmieszek 2, Zajączkowski 2, Zych 2, Piech 2, Paliwoda 1, Adamczyk 1, Matyszok, Drej.