Start AZS Lublin - Sportino Inowrocław 46:83

Czarna seria I-ligowych koszykarzy Startu AZS trwa. Lublinianie ponieśli czwartą z rzędu porażkę i nadal są w tym sezonie bez zwycięstwa. Tym razem zostali u siebie rozgromieni przez Sportino Inowrocław.

Gospodarze przystąpili do tego spotkania w osłabionym składzie, bo w ostatniej chwili kontuzji doznał lider zespołu Paweł Hołota. Na trybunach natomiast zasiadł Brahima Konare, ale były koszykarz lubelskiego klubu nie zamierza wracać do Startu, interesuje go gra w Sportino. Pierwsze pięć minut meczu było wyrównane. Po rzucie Aleksandra Raka lublinianie nawet prowadzili 10:8, ale jak się potem okazało, po raz ostatni w tym spotkaniu. Potem już na parkiecie rządzili i dzielili goście, którymi świetnie kierował Łukasz Żytko. Start kiepsko grał w ataku, a w obronie też było nie lepiej. Do przerwy gospodarze przegrywali 29:43. Katastrofalna w wykonaniu Startu był trzecia kwarta, w której drużynie lubelskiej udało się zdobyć zaledwie cztery punkty przy 21 graczy Sportino. W ostatniej części meczu obaj trenerzy dali już pograć zawodnikom, którzy rzadziej pokazują się na parkiecie.

AZS Start 46

Sportino 83

Kwarty : 15:21, 14:22, 4:21, 13:19.

Start : Prażmo 10 (2), Olejniczak 8, Nowakowski 8, Rak 5, P. Jagoda oraz Kowalski 4 (1), Borkowski 4, Drozd 4, Karczewski 2, Myśliwiec.

Sportino: Żytko 20 (1), Pluta 17 (3), Wojdyła 17, Gabiński 11 (1), Świderski 3 oraz Nowak 9, Kułyk 5, Stężewski 1, Wierzbicki.

Tabela I ligi

Pozostałe wyniki IV kolejki: Polonia 2011W-wa - Prokom IISopot 88:41, Żubry Białystok - Politechnika P.75:90, Tarnovia 4YOU- Rybnik 80:83, Stal Stalowa W. - Zastal Zielona G. 55:76, Siarka Tarnobrzeg- Resovia Rzeszów65:101, Znicz Jarosław- BT WózkiPruszków 76:71, BIG STAR Tychy- Sokół Łańcut65:82