Sport w skrócie

KKL Fart biegał w Katowicach...

Wysokie, ósme miejsce zajął Mateusz Gola, junior KKL-u Fart Kielce, na czwartym Energy Półmaratonie w Katowicach. Trasę 21,1 km pokonał w czasie 1 godz. 15 min i 46 s. Miał szansę poprawić jeszcze ten wynik, ale z powodu złego oznakowania trasy musiał pokonać ok. 200 metrów więcej. 37. na trasie w Katowicach był kolejny z kielczan - Piotr Rodzik (1:23.38), a w towarzyszącym imprezie biegu na 7 km drugą lokatę wywalczył Michał Jamioł (24.11).

... i na ulicach Mielca

Lokatę wyżej od klubowego kolegi został na XIII Biegu Ulicznym o Puchar Prezydenta Mielca sklasyfikowany Dawid Kubiec. Zawodnik KKL-u Fart pokonał 3 km w czasie 8 minut i 45 s. Czołową dziesiątkę z 27-sekundową stratą do Kubca zamknął Krzysztof Dziarmaga. Najlepszy w międzynarodowej stawce (biegali też Ukraińcy) był - z rezultatem 8.16 min - Rafał Snochowski z Wawelu Kraków.

Finał w Bydgoszczy

Ilona Sobczyńska ze Znicza Podzamcze była jedyną zapaśniczką z regionu, która walczyła w finałach silnie obsadzonego międzynarodowego Pucharu Polski kadetów i kadetek, który rozgrywany był w Bydgoszczy w ramach tradycyjnego Festiwalu Franciszka Harczenko. W decydującej walce w wadze do 43 kg uległa jednak Paulinie Mirosławskiej z Suplesa Kraśnik. Punktowała dla regionu jeszcze trójka zawodników Znicza: Justyna Staniak (siódma w kat. do 52 kg), Małgorzata Król (dziewiąta w 65 kg) i Krzysztof Łazarski (piąty w 46 kg). W imprezie z polską młodzieżą rywalizowali Niemcy, Słowacy, Rosjanie, Litwini i Łotysze.

Streetball dla CKM-u

Grająca w składzie: Artur Łata, Maciej Łagan, Grzegorz Pisarski, Jakub Borowiec, Jacek Rogóź i Krzysztof Dyba ekipa CKM-u wygrała rozegrany na obiektach Targów Kielce turniej koszykówki ulicznej CK Streetball. W grupie finałowej zwycięzcy pokonali 33:22 drugi w końcowej klasyfikacji zespół Deep Flava i 34:22 trzeci Basket Boys (w pojedynku między pokonanymi było 22:20). W zawodach wystąpiło 10 drużyn podzielonych w eliminacjach na trzy grupy.

Dwie Wiktorie

Zaledwie 10-letnia Wiktoria Nosek z kieleckiego Gemika została podwójną mistrzynią województwa w rywalizacji skrzatek (grupa do lat 12). W finale singla pokonała koleżankę klubową Kaję Falarowską (trzecie miejsca zajmowały Magda Stasińska i Magdalena Stępnik), a w deblu w parze z Małgorzatą Czerwińską - ponownie Falarowską grającą z Wiktorią Kozłowską. Wszystkie zawodniczki reprezentowały Gemik, a zawody odbywały się na kortach Tęczy Społem w Kielcach.

Rozlosowano piłkarski puchar pań

Lechia Stawczyn z Moravią Morawica oraz Granat Skarżysko z pierwszoligowym Kolporterem Koroną Kielce to dwie świętokrzyskie pary ćwierćfinałowego piłkarskiego Pucharu Polski kobiet. Mecze 1/4 odbędą się w sobotę 27 października o godz. 14. Zwycięzcy zagrają ze sobą w półfinale, który zaplanowano tydzień później (godz. 13). W południe 10 listopada, również na terenie województwa świętokrzyskiego, rozegrany zostanie mecz finałowy rozgrywek okręgowych (rywalizują jeszcze cztery zespoły z Małopolski).