Grad medali Wodnika

PŁYWANIE. Osiem medali, w tym cztery złote, trzy srebrne i jeden brązowy, wywalczyli zawodnicy Wodnika Radom podczas VI Mityngu Pływackiego ?Lubelszczyzna 2007?, który odbył się w Zamościu.

Na najwyższym stopniu podium dwukrotnie stawała Izabella Dymon, która w kategorii 10-11 lat zwyciężyła w wyścigu na 50 m stylem motylkowym i na 100 m stylem dowolnym. Ponadto w ogólnej klasyfikacji punktowej radomianka zajęła drugie miejsce.

Ze złotem z Zamościa wróciły także Martyna Soboń (50 m stylem klasycznym w kat. 12-13 lat) oraz Adrianna Mendyk (50 m stylem klasycznym w kat. 9 lat i młodsi). Srebra natomiast przypadły w udziale Paulinie Nowak (50 m stylem klasycznym w kat. 10-11 lat), Adriannie Nasiełowskiej (50 m stylem motylkowym kat. 10-11 lat) oraz Oskarowi Kalbarczykowi (50 m stylem grzbietowym chłopców kat. 9 lat i młodsi), który wywalczył również brązowy medal na dystansie 50 m stylem klasycznym.

Liczna, bo 19-osobowa, ekipa Wodnika z imprezy przywiozła również 12 dyplomów za zajęcie miejsc od 4. do 6. W najmłodszej kategorii byli to: Krzysztof Głogowski (5. miejsce na 50 m stylem klasycznym i dowolnym) i Adrianna Mendyk (6. miejsce na 50 m stylem dowolnym), wśród 10- i 11-latków: Sylwia Busse (5. miejsce na 50 m stylem motylkowym), Paulina Nowak (6. miejsce na 50 m stylem motylkowym), Bartosz Makowski (6. miejsce na 50 m stylem motylkowym), Filip Sulima (4. miejsce na 100 m stylem grzbietowym) oraz Adrianna Nasiełowska (4. miejsce na 50 m stylem klasycznym), a w kategorii 12 i 13 lat: Magdalena Mąkosa (6. miejsce na 50 m stylem motylkowym i 5. miejsce na 100 m stylem dowolnym) oraz Patryk Badeński (6. miejsce na 50 m stylem motylkowym i 5. miejsce na 50 m stylem klasycznym).

W zawodach wzięło udział około 300 zawodników z 17 klubów.