Akademia Słowa Poznań wiceliderem ekstraklasy futsalu

Po wygranej 8:3 nad Pogonią Szczecin poznaniacy ustępują w tabeli tylko mistrzowi Polski Cleareksowi Chorzów, który rozegrał jednak jeden mecz więcej.
Akademia broni wicemistrzostwa Polski, które po raz pierwszy w historii wywalczyła w poprzednich rozgrywkach. - Apetyt rośnie w miarę jedzenia i teraz naturalnym celem byłby tytuł mistrzowski. Tego też chyba oczekują kibice, ale my realnie oceniamy swoje szanse. Naszym celem na ten sezon jest miejsce w pierwszej trójce - mówi kapitan poznańskiego zespołu Dariusz Pieczyński i tłumaczy: - Nadal najmocniejszym zespołem w lidze pozostaje mistrz, Clearex Chorzów. Jest najlepszy pod względem organizacyjnym i ma też spory potencjał sportowy. Nam nie udało się w przerwie letniej przeprowadzić kilku transferów, wzmocniło się za to kilku naszych rywali, m.in. P.A. Nova Gliwice i Hurtap Łęczyca.

To przede wszystkim z tymi klubami i Cleareksem Akademia będzie walczyła o miejsce na podium, niemal w takim samym składzie, jak w minionym sezonie. Jedyną nową twarzą jest 30-letni Jarosław Szuba, kiedyś mistrz Polski juniorów w barwach Lecha Poznań, a ostatnio zawodnik m.in. Victorii Września i Huragana Pobiedziska. Teraz Szuba gra już tylko w futsal, w niedzielę strzelił swojego pierwszego gola w ekstraklasie - piłka po jego strzale z własnej połowy wylądowała w pustej bramce Pogoni 04 Szczecin - i przypieczętował wygraną Akademii 8:3. Po dwóch kolejkach zespół Klaudiusza Hirscha ma komplet 6 pkt, ale ustępuje Cleareksowi, który rozegrał jeden mecz więcej.

- Ważne, żebyśmy w dalszej części sezonu nie tracili punktów z teoretycznie słabszymi zespołami, a w bezpośrednich meczach z drużynami aspirującymi do podium, zadecyduje dyspozycja dnia - uważa Pieczyński.