Pierwsza wygrana Rosasport

KOSZYKÓWKA. Ze zmiennym szczęściem występowały radomskie drugoligowe drużyny koszykarskie podczas trzeciej serii spotkań.

Pierwszą wygraną w rozgrywkach zafundowali swoim kibicom koszykarze Rosasportu. Tylko w pierwszej kwarcie podopieczni Piotra Ignatowicza nie radzili sobie ze skuteczną grą outsidera ligowej tabeli, którego zawodnicy w tym czasie trafili aż czterokrotnie za trzy punkty. Od drugiej kwarty radomianie uspokoili grę i wzmocnili obronę. Zmiana stylu gry spowodowała, że Rosasport szybko uzyskał przewagę, której nie oddał już do końca meczu.

Natomiast radomscy akademicy przed spotkaniem z jednym z faworytów rozgrywek - MOSiR-em Krosno skazywani byli na porażkę. Początek gry potwierdzał, że o zwycięstwo ekipie Marka Brzeźnickiego będzie niezmiernie trudno. Druga kwarta zdecydowanie należała jednak do gospodarzy, a w trzeciej z drużyną z Krosna AZS toczył wyrównany bój. Niestety ostatnie 10 minut to popis gry przyjezdnych, którzy opanowali walkę na tablicach i zasłużenie wygrali.

ROSASPORT RADOM - AZS KUTNO 89:74

Kwarty: 16:18, 28:20, 19:16, 26:20.

Rosasport : Wróbel 18, Ignatowicz 14, Zalewski 14, Kapturski 11, Sosnowik 10, Podkowiński 9, Teklak 7, Kogut 4, Mroczek 2.

Pozostałe wyniki 3. kolejki grupy A : Astoria Bydgoszcz - OSSM PZKosz Warszawa 88:78, OSSM PZKosz Sopot - Pierniki Toruń 84:87, ŻTS Nowy Dwór Gdański - Legia Warszawa 60:92, ŁKS Łódź - Mostostal Białystok 86:66, Tur Bielsk Podlaski - Bonduelle Gniewkowo 57:80, Tempcold Warszawa - Norgips Piaseczno 85:66.

6. Rosasport 3 4 236:230

AZS POLITECHIKA RADOMSKA - MOSiR KROSNO 68:82

Kwarty: 13:20, 29:17, 18:24, 8:21. AZS: Wiklik 19, Piros 13, Mikina 10, Sebrala 7, Kulik 7, Plutka 5, Wróbel 3, Chojecki 2, Wawszczyk 2, Badeński.

Pozostałe wyniki 3. kolejki grupy C : UMKS Kielce - Hawajskie Koszule Żory 101:99, GKS Nowiny - Wisła Kraków 86:84, MMKS Dąbrowa Górnicza - MCKiS AND BUD Jaworzno 95:57, Alba Chorzów - AZS AWF Katowice 72:77, Cracovia Kraków - Pogoń Ruda Śląska 82:80, Polonia Przemyśl - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 83:66.

8. Politechnika 3 4 214:229