Zostań kolarzem na mistrzostwach Polski

Kieleckie mistrzostwa MTB, które w sobotę odbywać się będą na trasach wokół Stadionu Leśnego to okazja, by połknąć bakcyla tej dyscypliny.
Tak uważają działacze ŚZKol., organizując w trakcie zmagań zapisy do Cyclo Korony Kielce. - Zapraszamy szczególnie młodzież szkolną w wieku 11-14 lat. Będą dla nich specjalne wyścigi na łatwiejszych technicznie i krótszych okrążeniach - wyjaśnia prezes Marek Sławiński. Trzeba mieć tylko rower i kask (zapisy od godz. 8).

Po zmaganiach początkujących na 5-kilometrowej pętli (od dwóch okrążeń dla młodzików do sześciu w elicie) ścigać się będą uczestnicy Otwartych Mistrzostw Kielc oraz weterani na swoim krajowym czempionacie. W gronie ponad 100 zawodników z całej Polski sporo znakomitości. Swój udział zapowiedzieli doskonali "górale" m.in. czterokrotny mistrz Polski seniorów Marek Galiński, wicemistrz świata w sztafecie Marcin Karczyński, mistrz Polski orlików Dariusz Batek czy też wicemistrz świata juniorów Piotr Brzózka, a także sławy wyścigów szosowych czyli Kazimierz Stafiej i Tomasz Brożyna oraz uczestnik Wyścigu Pokoju sprzed lat Zbigniew Krzeszowiec. Najlepszych nie zabraknie też w zmaganiach mastersów, którzy po dwóch latach wracają do Kielc na swoje MP. - Będzie cała czołówka, a gwarantuje, że nie wygra nikt przypadkowy, bo trasa jest naprawdę trudna. Na pętli są trzy wymagające podjazdy, a pierwszy właściwie już od startu - zdradza Waldemar Banasiński, główny organizator imprezy.

Program mistrzostw

Sobota godz. 10: start wyścigów dla najmłodszych; 11: młodzicy; 11.05: kobiety do lat 16 i pow. 35; 11.45: juniorzy młodsi, 11.50: kobiety w wieku 17-35 lat; 12.45: masters I (30-39 lat); 12.47: masters II (40 - 49 lat); 12.49: masters III (50-59 lat); 12.51: masters IV (pow. 60 lat); 14: elita; 14.05: juniorzy.