Siatkarki AZS KSZO odpadły z Pucharu Polski

Ostrowieckie siatkarki, grając w rezerwowym składzie, gładko przegrały w III rundzie z Chemikiem w Policach. W sobotę oba zespoły zmierzą się w meczu ligowym.
AZS KSZO chciał, aby spotkanie pucharowe odbyło się w piątek w ich hali. Dla drużyny z Polic oznaczałoby jedynie wcześniejszy przyjazd do Ostrowca. Chemik na taką propozycję nie wyraził jednak zgody, dlatego w środowe popołudnie musiał zmierzyć się z drugim garniturem rywala. Trener Jarosław Bodys zabrał na Pomorze siedmioosobowy skład, nie mogąc skorzystać z usług Agnieszki Sojki, Iwony Kosiorowskej, Katarzyny Walawender i Agnieszki Buzały.

Policzanki wygrały ten pojedynek 3:1 (19, 18, -19, 24), choć przyjezdne, zwłaszcza w czwartej partii stawiły duży opór, będąc blisko doprowadzenia do tie-breaka. - Zrobimy wszystko, by zrewanżować się Chemikowi w sobotę - zapowiedział kierownik zespołu Władysław Mazur. Początek ligowego meczu przy Świętokrzyskiej o godzinie 17.

Tymczasem ostatecznie w przyszłym tygodniu powinno dojść do zapowiadanej finalizacji rozmów z hiszpańską Celsą w sprawie sponsorowania pierwszoligowego zespołu. W imieniu klubu prowadzi je prezydent Ostrowca Jarosław Wilczyński. Obie strony są już blisko porozumienia - Hiszpanie mają przekazywać na AZS KSZO ok. 20 tysięcy złotych miesięcznie.

Skład AZS KSZO:

Świerszcz, Żółtańska, Maj, Żalińska, Wiatrowska, Wardzińska, Kosiarska (libero).