Siatkarski początek: triumf na inaugurację

Nie spodziewałam się aż tak udanego rozpoczęcia sezonu - cieszyła się Ewa Openchowska, trenerka siatkarek Budowlanych po tym, jak jej zespół niespodziewanie pokonał Sokół Chorzów.

Torunianki (na zdjęciu) są beniaminkiem I ligi i będą walczyć o utrzymanie na zapleczu ekstraklasy. Ale już w pierwszym meczu sezonu zaskoczyły: wygrały z teoretycznie silniejszym Sokołem. Chorzowianki w pierwszym secie prowadziły już 7:2, ale po przerwie, o którą poprosiła Openchowska gospodynie dominowały. Znakomicie w ataku grały Maja Soja i Agnieszka Sikorska.

W całym meczu Budowlane nie pozwoliły rywalkom na zwycięstwo w żadnym secie. Triumfowały 3:0 (25:16, 25:22, 25:18). - Świetne rozpoczęcie sezonu. To powinno dobrze wpłynąć na zespół - w dużej mierze to przecież młode zawodniczki, które potrzebują tego, by nabrać pewności siebie - stwierdziła Openchowska. Torunianki grały w składzie: Soja, Sikorska, Malwina Konkolewska, Aleksandra Marchlewska, Karolina Filipowicz, Michalina Liss, Marta Januszewska, Patrycja Kowalska, Ewa Kamińska, Magdalena Mordaka, Marta Wiśniewska.