Właściciel Hydrobudowy sponsoruje Zawiszę

Na koszulkach piłkarzy Zawiszy znalazło się logo PBG. To spółka należąca do Jerzego Wiśniewskiego z Poznania, właściciela znienawidzonej przez IV-ligowych kibiców Hydrobudowy i Zawiszy SA.


Piłkarze IV-ligowego zespołu mieli je po raz pierwszy na plecach w sobotę, na meczu z Gwiazdą. Umowa została sfinansowana w ostatnich dniach. Tydzień wcześniej bowiem, podczas spotkania zawiszan z Chemikiem, PGB nie było jeszcze na koszulkach.

To rewolucja, bo główny udziałowiec tej potężnej grupy kapitałowej (należy do niej m.in. Hydrobudowa z Włocławka) był też właścicielem II-ligowego zespołu Zawisza SA. Przypomnijmy, że przeprowadzka tej drużyny z Włocławka do Bydgoszczy wywołała ogromny konflikt między kibicami i szefami IV-ligowego Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza.

Sympatycy tego ostatniego zespołu przez długie miesiące wywieszali ogromny transparent z hasłem "Zawisza jest jeden IV-ligowy, nie dla złodziei z Hydrobudowy".

Spór zakończył się, kiedy Wiśniewski na początku tego roku wycofał swego Zawiszę SA z II-ligowych rozgrywek i ta drużyna przestała istnieć.

- Zawisza SA dał nam potem gratis dwóch zawodników- Michała Burchackiego i Damiana Zielke. Po zakończeniu sezonu przesłaliśmy do szefów spółki list z podziękowaniem i zdjęciem zespołu. Po kilku miesiącach biuro zarządu firmy pana Wiśniewskiego zwróciło się do nas z propozycją pomocy. To bardzo bogaty sponsor, ale zdaję sobie sprawę, że to delikatna rzecz. Proszę zwrócić się o szczegóły do wiceprezesa Jacka Mileckiego. On jest odpowiedzialny za kontakty ze sponsorami - tłumaczy powody współpracy z poznańską firmą Bogdan Pultyn, szef Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza.

Zapytaliśmy więc o PBG Mileckiego: - To była dyplomacja, i to na najwyższym szczeblu. Wysłaliśmy do siebie miłe listy i jest efekt. Musimy dbać o zaplecze finansowe naszej drużyny, szczególnie teraz, gdy naszym celem jest awans. Na grę w wyższej lidze potrzeba więcej pieniędzy. Sądzę, że trzeba żyć w zgodzie z ludźmi, którzy mogą nam pomóc - wyjaśnia wiceprezes bydgoskiego klubu.

Grupa Kapitałowa PGB to rzeczywiście kandydat na potężnego sponsora. Podpisała np. umowę z bydgoskimi Miejskimi Zakładami Wodociągów i Kanalizacji, kontrakt na 118 mln zł na rozbudowę Oczyszczalni Fordon, a za 35 mln euro rozbuduje sieć kanalizacyjną we Wrocławiu. Obecnie przekazała Zawiszy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Budżet klubu na ten sezon wynosi około 400 tys. zł.