Szermierka. Młodzi szpadziści walczyli w Polonii

Stu czterdziestu szpadzistów rywalizowało w hali Polonia w IV Międzynarodowym Turnieju Szermierczym dzieci do lat 13 Coneco Cup.
Częstochowskiego Kmicica Coneco reprezentowało w turnieju dziesięciu zawodników. - Tym razem lepiej wypadły nasze dziewczynki - mówi trener i organizator turnieju Andrzej Zaguła. - Jak widać, potrafimy szkolić nie tylko chłopców.

Spośród częstochowian na podium stanęła Aleksandra Obońska, która była trzecia w grupie wiekowej 9-10-latków. Siódmą pozycję wywalczyła Karolina Pendrasik. W tej kategorii zwyciężyła Paulina Wilaszek (SKS Radomyśl).

W grupie urodzonych w latach 95-96 wygrała Dorota Rowińska (KKS Kraków), Paulina Merta z Kmicica Coneco była 15.

Wśród 11-12-letnich chłopców dobrze wypadł Marcin Szymocha, który był ósmy. - W tej grupie rywalizacja była wyjątkowo zacięta i stała na wysokim poziomie - ocenia trener Zaguła. - Dlatego awans do ósemki nie jest złym wynikiem Marcina.

Tę kategorię wygrał Marcin Dzieło (KKS Kraków). Wśród młodszych chłopców (97-98) zwyciężył Bartosz Staszulonek (Kosynier Gliwice).

- Myślę, że turniej był udany - mówi Andrzej Zaguła. - Włożyliśmy w to wiele pracy, dzięki naszym sponsorom chyba wszyscy wyjeżdżali zadowoleni. Teraz się zastanawiamy co dalej? Czy trenować młodzież tylko do 14-15 roku życia, a może dostaniemy jakąś pomoc od miasta i będziemy szkolić systemowo? Jest nadzieja, że może coś się ruszy.