Hokej: niespodzianka w Janowie, Naprzód lepszy od Cracovii

W Janowie horror ze szczęśliwym zakończeniem. Hokeiści Naprzodu Janów po dogrywce i rzutach karnych niespodziewanie pokonali lidera z Krakowa. Wyjazdowe zwycięstwa Zagłębia i Tychów, tylko Polonia nie dała rady zespołowi Podhala.
Zawodnicy Naprzodu sprawili prezent prezesowi klubu, który obchodził 51. urodziny. Przed meczem Janusz Grycner dostał od zawodników bukiet kwiatów. - Zrobiliśmy prezesowi prezent, może zrewanżuje się nam specjalną premią - śmiał się po meczu zadowolony Marek Pohl, który zdobył dwa gole. Pierwsza wyrównana tercja nie zapowiadała zwycięstwa gospodarzy, ale w drugiej zagrali już szybko i pomysłowo. Naszpikowana reprezentantami Cracovia była bezradna, ale przebudziła się w końcówce i doprowadziła do dogrywki. - Nie możemy grać tak frajersko. Po raz kolejny w końcówce straciliśmy bramki, a powinniśmy wygrać w normalnym czasie - denerwował się Jacek Zając, bramkarz Naprzodu.

Dogrywka była bardzo nerwowa. Gospodarze kończyli w osłabieniu trzecią tercję (na ławce kar Pohl), a dogrywkę - goście (kara Daniela Laszkiewicza). W ostatnich sekundach dogrywki janowianie - po strzale Pohla - zdobyli gola, ale sędzia Hubert Godziątkowski go nie uznał, twierdząc, że strzelec był na spalonym. - Chyba sam spaliłem, bo wyprzedziłem krążek - ironizował Pohl. W karnych klasą dla siebie był Jacek Zając, który obronił strzały Spirina i Marka Badzo, kapitulując tylko po uderzeniu Leszka Laszkiewicza. Dla Naprzodu gole zdobyli Węgier Peter Gallo i Wojciech Wojtarowicz. Jaroslav Lechocky, trener Naprzodu, promieniał. - Naszym planem na weekend było zdobycie trzech punktów. Tymczasem przekroczyliśmy plan i wywalczyliśmy aż pięć! - cieszył się.

Naprzód Janów 5 (1 2 1) w karnych 2:1

Cracovia 4 (1 1 2)

Bramki: 0:1 D.Laszkiewicz - L.Laszkiewicz - Słaboń (5.), 1:1 Krumpal - Jóźwik (14.), 2:1 Pohl (27.), 3:1 Krumpal - Słodczyk (31.), 3:2 Spirin - Badzo - Ćerny (32.), 4:2 Pohl - Ł. Elżbieciak (43.), 4:3 L.Laszkiewicz - Badzo (45.), 4:4 Ćerny - L.Laszkiewicz - Słaboń (50.)

Naprzód: Zając; Gallo - Tokesi, A.Kowalówka - Kulik, Tekesi - Zatko; Ł. Elżbieciak - Pohl - Wojtarowicz, Jóźwik - Słodczyk, Krumpal, Peterdi - Stachura - Podsiadło, Fonfara - Koszowski - Haluch

TKH Toruń 0

Zagłębie Sosnowiec 8 (0 2 6) Bramki: 0:1 Jaros (28.), 0:2 Puzio (40.), 0:3 Da Costa (43.), 0:4 Luka (46.), 0:5 Belica (49.), 0:6 Jaros (50.), 0:7 Luka (52.), 0:8 Kozłowski (55.)

Kary: 10.-24. (w tym 10 minut dla Jarosa za niesportowe zachowanie). Widzów: 500.

KH Sanok 3 (2 0 1)

GKS Tychy 5 (3 1 1)

Bramki: 0:1 Parzyszek (1.), 1:1 Mermer (1.), 1:2 Proszkiewicz (3.), 2:2 Kostecki (11. - karny), 2:3 Wołkowicz (16.), 2:4 Woźnica (23.), 3:4 Demkowicz (48.), 3:5 Sarnik (55.).

Kary: 10.-6. Widzów: 2000.

Podhale Nowy Targ 8 (3 2 3)

Polonia Bytom 3 (0 0 3)

Bramki: 1:0 Kacir (5.), 2:0 Baranyk (13.), 3:0 Różański (14.), 4:0 Baranyk (29.), 5:0 Zapała (39.),

6:0 Zapała (41.), 7:0 Biela (43.), 7:1 Krokosz (46.), 7:2 Lusztinec (46.), 8:2 Kacir (50.), 8:3 Kukulski (52.)

Kary: Podhale 16, Polonia - 22 minuty plus kara meczu 20 minut. Widzów: 600

Inne wyniki: Energa Stoczniowiec Gdańsk - Unia Oświęcim 8:0 (2:0, 3:0, 3:0)