Porażki pod koszem

Nie udało się naszym reprezentantom sprawić niespodzianki i pokusić się o wyjazdowe zwycięstwa z wyżej notowanymi rywalami. Swe mecze pomimo ambitnej gry przegrali zarówno akademicy, jak i koszykarze RosaSportu

BONDUELLE GNIEWKOWO - ROSASPORT RADOM 80:76 (29:22, 13:21, 16:15, 22:18) RosaSport: Ignatowicz 20, T. Wróbel 15, Zalewski 14, Sosnowski 8, Teklak 8, Kogut 5, Kapturski 3, Andrzej Mroczek 2, Podkowiński 1, Łabędź 0.

Po kilku minutach gry radomianie przegrywali 11:0. Zimny prysznic szybko postawił na nogi zawodników Rosasportu, którzy z minuty na minutę grali coraz lepiej. Na cztery minuty przed końcową syreną podopieczni Piotra Ignatowicza wyszli na czteropunktowe prowadzenie. Niestety, końcowe minuty należały do faworytów rozgrywek i to oni cieszyli się z wygranej.

Pozostałe wyniki 2. kolejki grupy A: OSSM PZKosz Warszawa - Tempcold AZS PW Warszawa 74:103, Pierniki Toruń - Tur Bielsk Podlaski 75:59, Mostostal Białystok - Astoria Bydgoszcz 77:88, Norgips Piaseczno - OSSM PZKosz Sopot 91:74, Legia Warszawa - ŁKS Łódź 72:98, ŻTS Nowy Dwór Gdański - AZS WSGK Kutno (mecz zakończył się po zamknięciu tego wydania "Gazety")

10. RosaSport 2 2 147:156

MMKS DĄBROWA GÓRNICZA - AZS POLITECHNIKA RADOMSKA 83:70 (25:19, 17:16, 26:18, 15:17) AZS: Wiklik 14, Piros 13, Chojecki 12, Plutka 11, Mikina 8, Badeński 4, Sebrala 4, Waszczyk 2, Wróbel 0, Bębenek 0.

Akademicy pomimo porażki zaprezentowali się z dobrej strony na Śląsku. - Szkoda kilku prostych błędów, szczególnie na początku meczu, kiedy to nasi zawodnicy byli mocno stremowani. Gdyby nie początek, to kto wie, jak potoczyłyby się losy tego spotkania - powiedział Roman Bukalski, drugi trener AZS.

Pozostałe wyniki 2. kolejki grupy C: Pogoń Ruda Śląska - Hawajskie Koszule Żory 94:84, AZS AWF Katowice - Cracovia Kraków 91:74, UMKS Kielce - Polonia Posil REM II Przemyśl 101:66, Wisła Kraków - Alba Chorzów 60:71, MOSiR Krosno - GKS Nowiny (mecz zakończył się po zamknięciu tego wydania "Gazety"), Piotrcovia Piotrków Tryb. - MCKiS Jaworzno 64:74

7. AZS Radom 2 3 146:147