Ziemcowa zagra w Gedanii

Natalia Ziemcowa będzie drugą, po Natalii Kondraciewej, zawodniczką zza wschodniej granicy, która w nowym sezonie wzmocni zespół siatkarek Energi Gedania
23-letnia środkowa reprezentacji Ukrainy podpisała z gdańskim klubem roczny kontrakt, stając się dwunastą zawodniczką w kadrze zespołu prowadzonego przez trenera Leszka Milewskiego.

- Angaż Ziemcowej niesie za sobą same korzyści. Natalia dysponuje znakomitym przyjęciem. Z równym powodzeniem jak na środku, może zatem zagrać w przyjęciu. Stwarza to więc dodatkowe możliwości taktyczne, choć w pierwszej kolejności liczę na nią jako środkową - komplementuje Ukrainkę Milewski.

Obok Kondraciewej, Bereniki Tomsi i Karoliny Suwińskiej, Ziemcowa jest w drużynie czwartą nominalną środkową. Wbrew pozorom nie jest to jednak liczba przesadzona.

W Poznaniu, gdzie w weekend gdańskie siatkarki walczyć będą w turnieju towarzyskim, drużynie nie pomoże Tomsia. Świeżo upieczona złota medalistka letniej Uniwersjady z Bangkoku zmaga się z kontuzją przeciążonych kolan i do pełnej dyspozycji wróci najwcześniej za dwa lub trzy tygodnie. W turniejowych grach przeciwko zespołom Winiar Kalisz, AZS Poznań i Centrostalu Bydgoszcz wyjściowy blok powinny zatem tworzyć Kondraciewa z Ziemcową.