Bąk znów strzela

Jacek Bąk strzelił drugiego gola dla Austrii Wiedeń w ciągu czterech dni. Z Pucharów Ligi odpadły Manchester United Tomasza Kuszczaka i Porto Przemysława Kaźmierczaka.

W meczu na szczycie ligi austriackiej Austria Wiedeń zremisowała 1:1 z LASK Linz. Bąk zdobył wyrównującą bramkę w 57. min. Polski obrońca grał cały mecz i dostał żółtą kartkę. W sobotę zdobył zwycięskiego gola w spotkaniu ze Sturmem Graz (1:0). Dzięki tym trafieniom Austria ciągle jest liderem.

LASK Linz - Austria Wiedeń 1:1 (0:0): Mijatović (51.) - Bąk (57.)

Mniej szczęścia ma Ebi Smolarek. 26-letni zawodnik pierwszy raz zagrał w środę w podstawowym składzie Racingu. Gola nie strzelił, a jego zespół przegrał z Villarreal 0:2. Od 63. minuty Racing grał w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę dostał Aldo Duscher. Villarreal został liderem Primera Division.

Nie udał się też mecz Tomaszowi Kuszczakowi. Jego Manchester United przegrał w III rundzie Pucharu Ligi z drugoligowym Coventry 0:2. Dwa gole strzelił Polakowi Michael Mifsud. 25-letni nie bramkarz nie zawinił przy żadnym golu.

O ile trener MU Alex Ferguson wystawił na Coventry rezerwowych, o tyle szkoleniowiec Celticu Gordon Strachan w Pucharze Ligi Szkockiej z Dundee FC postawił na pierwszy skład. Maciej Żurawski siedział na ławce, Artur Boruc grał 90 minut, a Celtic wygrał 2:1.

Nie udał się debiut w Porto Przemysławowi Kaźmierczakowi. Polak grał pierwsze 45 minut, a jego zespół odpadł z Pucharu ligi portugalskiej po porażce 2:4 w karnych z drugoligową Fatimą.