Sport.pl

Lampart jedzie po Brązowy Kask

- Do Gorzowa jadę po zwycięstwo - mówi przed czwartkowym finałem Brązowego Kasku żużlowiec Marmy Polskie Folie Rzeszów Dawid Lampart.
Rzeszowianin w rozegranym w Opolu półfinale wywalczył co prawda tylko miejsce rezerwowego w decydującej rozgrywce, ale ponieważ kontuzjowany jest Borys Miturski, Lampart otrzyma szanse walki o Brązowy Kask - najważniejszą imprezę w Polsce dla zawodników, którzy nie ukończyli 19. roku życia. - Szkoda, że otrzymałem szansę startu w finale z powodu pecha kolegi, ale taki jest żużel - mówi Lampart. - Chociaż z drugiej strony, gdybym w jednym z półfinałowych biegów nie zanotował upadku na drugim miejscu, awansowałbym bez problemu - dodaje młodzieżowiec Marmy.

Rzeszowianin w ostatnich dniach jeździ nieźle, co może nastrajać optymistycznie przed czwartkowym turniejem. - Faktycznie i sprzętowo, i fizycznie czuję się bardzo dobrze i nie mogę na nic narzekać. Pozostaje mi tylko jechać jak najlepiej - mówi 17-latek z Rzeszowa, który jeszcze nigdy nie startował na gorzowskim torze, uznawanym za jeden z trudniejszych obiektów w Polsce. - Nigdy tam nie jeździłem, ale nie obawiam się tego. Jak na każdym torze trzeba jechać prosto, a później w lewo - śmieje się zawodnik. - To będzie jak do tej pory najważniejsza impreza w mojej dotychczasowej karierze i chcę wygrać - zapowiada.

Najgroźniejszymi rywalami Dawida do zwycięstwa wydają się być Adam Kajoch (Unia Leszno), Maciej Piaszczyński (PSŻ Poznań), Grzegorz Zengota (ZKŻ Zielona Góra), Michał Mitko i Patryk Pawlaszczyk (obaj RKM Rybnik), Rafał Klimek (TŻ Lublin) oraz przedstawiciel gospodarzy, Adrian Szewczykowski.Lista startowa (godz. 15.30, sędziuje Aleksander Janas z Zielonej Góry):

1. Dawid Lampart (Marma Polskie Folie Rzeszów), 2. Michał Łopaczewski (Orzeł Łódź), 3. Maciej Janowski (Atlas Wrocław), 4. Marcin Piekarski (Złomrex Włókniarz Częstochowa), 5. Adam Kajoch (Unia Leszno), 6. Adrian Szewczykowski (Stal Gorzów), 7. Bartosz Szymura (Kolejarz Opole), 8. Artur Mroczka (GTŻ Grudziądz), 9. Maciej Piaszczyński (PSŻ Milion Team Poznań), 10. Rafał Fleger (RKM Rybnik), 11. Grzegorz Zengota (ZKŻ Kronopol Zielona Góra), 12. Michał Mitko (RKM Rybnik), 13. Marcel Kajzer (Kolejarz Rawicz), 14. Patryk Pawlaszczyk (RKM Rybnik), 15. Emil Idziorek (Intar Lazur Ostrów), 16. Rafał Klimek (TŻ Sipma Lublin), R1. Piotr Korbel (Atlas Wrocław), R2. Paweł Ratajszczak (Unia Leszno).