Medalowe zdobycze opolskich dżudoków

Zawodnicy i zawodniczki dwóch opolskich klubów - Gwardii i AZS-u - w ostatnim czasie aż ośmiokrotnie stawali na podium zawodów krajowych i międzynarodowych.
Z ośmiu krążków zdobytych przez opolan niestety tylko jeden był złoty. Zdobył go Tomasz Kowalski z AZS-u, który wygrał rywalizację w kategorii 66 kg podczas III rundy ligi indywidualno-drużynowej, która odbyła się we Wrocławiu. Kowalski zaprezentował się wyśmienicie i pewnie wygrał wszystkich pięć pojedynków, w tym cztery przed czasem. Poza nim na podium wrocławskich zawodów stanęły Martyna Martynowicz (Gwardia) i Agnieszka Jasiurkowska (AZS), które były trzecie w wadze 52 kg. Swoje pojedynki o brąz przegrali natomiast inni reprezentanci akademików: Agata Ozdoba (57 kg), Judyta Wawro (70 kg) i Marcin Kośniewski (90 kg).

Opolscy dżudocy i dżudoczki poza Wrocławiem startowali także w otwartych międzynarodowych mistrzostwach Szwecji juniorów i juniorek, które odbyły się w Sztokholmie. W stawce ponad 300 zawodników i zawodniczek z ośmiu krajów opolanie spisali się bardzo dobrze, zdobywając cztery medale: srebrny Dariusz Kotorowski (90 kg) i trzy brązowe Elżbieta Benesz (63 kg), Krystian Jurkowski (60 kg) i Aleksander Jatowtt (55 kg). Blisko medalu był też Kacper Rajda (73 kg), jednak w decydującym pojedynku o brąz musiał uznać wyższość reprezentanta gospodarzy Axela von Borgstede i ostatecznie został sklasyfikowany na piątej pozycji.