TKP gorszy od Kaszubii Kościerzyna

Nieudany wyjazd piłkarzy TKP do Kościerzyny. Napastnik torunian Valentin Dah marnował świetne okazje, a takich błędów nie popełniali zawodnicy Kaszubii.
Piłka nożna

Toruński Klub Piłkarski miał spore szanse na sukces w Kościerzynie, ale jego zawodnikom brakowało skuteczności. W pierwszej połowie lepsi byli gospodarze. Od rozpoczęcia meczu minęło tylko pół godziny, a prowadzili 1:0. Przemysława Kryszaka pokonał Tomasz Grzywacz. Torunianie mogli doprowadzić do remisu na początku drugiej połowy. Stopniowo powiększała się ich przewaga. Najpierw przeprowadzili kilka ataków prawą stroną boiska, a w 50 min. po dośrodkowaniu niewiele brakowało, by do siatki trafił głową Mariusz Kryszak. Wtedy mu się to nie udało, ale już trzy minuty później znów wyskoczył najwyżej i uderzył precyzyjnie. TKP remisował 1:1. A mogło być nawet 2:1, kiedy w 63 min. tuż przed bramkarzem rywali był napastnik gości Valentin Dah. Trafił jednak prosto w golkipera. Podobny błąd napastnik z Burkina Faso popełnił w 81 min.

Znacznie bardziej skuteczny od piłkarza z Afryki był Grzywacz. W 71 min. po strzale głową w polu karnym drugi raz w sobotnim spotkaniu pokonał P. Kryszaka. Torunianie w końcówce próbowali wyrównać, ale strzał Roberta Warczachowskiego z rzuto wolnego został zablokowany przed obrońców.

Wynik meczu

Kaszubia - TKP 2:1

Bramki: 1:0 Grzywacz (31.), 1:1 M. Kryszak (53.), 2:1 Grzywacz (71.)

TKP: P. Kryszak - Warczachowski, Grala, Kowalski, Wróbel - Młodzieniak (75. Urbański), M. Kryszak, Świderek, Sarnecki (46. Nowaczyk) - Maćkiewicz (54. Dah), Grzebel (61. Zgórzak)

Żółte kartki: Warczachowski, Świderek

Pozostałe wyniki: Wierzyca Pelplin - Unia Janikowo 3:3, Victoria Koronowo - Flota Świnoujście 1:2, Cartusia Kartuzy - Rodło Kwidzyn 2:0, Kujawiak Włocławek - Nielba Wągrowiec 0:6, Mieszko Gniezno - Kotwica Kołobrzeg 3:0, Zdrój Ciechocinek - Rega-Merida Trzebiatów 1:1