Siódme zwycięstwo - więc 7-0

Pogoń wypunktowała słabą Victorię Sianów. Druga połowa wyglądała jak trening strzelecki, a Paweł Skrzypek sprawdzał się w roli rozgrywającego.

Piątkowym meczem z Victorią Sianów szczecinianie zakończyli serię trzech spotkań rozgrywanych w ciągu tygodnia na własnym stadionie. W sumie zainkasowali w nich 9 punktów i strzelili 11 bramek. Na listę strzelców wpisało się 7 zawodników. To nie koniec szczęśliwych liczb - Pogoń ma na koncie już 7 kolejnych zwycięstw, żeby to uczcić wygrała 7-0. Mogła wyżej, bo na listę strzelców powinni wpisać się jeszcze Marek Walburg, Cezary Przewoźniak i Filip Kosakowski, ale brakowało precyzji i szczęścia.

Los najszerzej uśmiechnął się do Łukasza Skórskiego i Marka Kowala, którzy zdobyli po dwie bramki i tym samym przełamali strzelecką niemoc towarzyszącą im od początku sezonu. - Z tych goli najbardziej ucieszy się moja rodzina, bo w domu już nie mogli patrzeć, jak chodzę struty - mówił Kowal, który w ostatnich meczach musiał pogodzić się z rolą rezerwowego. Pytany o szanse na grę od pierwszych minut, odpowiadał, że chętnie utworzy trio z Przewoźnikiem i Kosakowskim. Nie jest przecież powiedziane, że Pogoń ma grać duetem w ataku.

W spotkaniu z Sianowem w roli ofensywnego pomocnika i atakującego sprawdzał się Skrzypek. Przez niemal całą drugą połowę biegał od "szesnastki" do "szesnastki" i co rusz sprawiał kłopoty przeciwnikom. Kilku zawodników żartowało potem, że doświadczony obrońca będzie walczył o tytuł króla strzelców.

Pogoń Szczecin - Victoria Sianów 7:0 (2:0)

Bramki: Skórski dwie (11. i 50.), Parzy (37.), Skrzypek (48.), Kowal dwie (72. i 73.), Rydzak (90.).

Pogoń: Łapczyński - Zawadzki, Skrzypek, Walburg, Wójtowicz, Parzy, Biliński (62. Orłowski), Norsesowicz (46. Rydzak), Skórski Ż , Przewoźniak (62. Celeban), Kosakowski (46. Kowal).

Victoria: Paradowski (86. Koza) - Grześczak, Petera, Zamerski, Nowak (66. Kiełtyka), Rokicki Ż , Cebula Ż , Lewandowski, Roszak, Mural, Miłek

Sędziował: Robert Majorczak

Widzów: 2000

Pozostałe wyniki 11. kolejki: Pogoń Barlinek - Stal Szczecin 0:0, Sława Sławno - Astra Ustronie Morskie 0:1, Energetyk Gryfino - Victoria Przecław 1:2, Leśnik Manowo - Lech Czaplinek 3:0, Piasta Choszczno - Gryf Kamień Pomorski 0:3, Darzbór Szczecinek - Ina Goleniów 1:1, Sokól Pyrzyce - Dąb Dębno 2:1, Wybrzeże Rewal - Błękitni Stargard przełożony na 10.10.