Winiary Kalisz wygrały w Brazylii z Teneryfą

Drugie zwycięstwo w turnieju Salonpas Cup w Sao Paulo, tym razem nad CV Teneryfa, pozwoliło siatkarkom Winiar Kalisz awansować do półfinału tych rozgrywek.
Mecz z CV Teneryfa, czołową drużyną Hiszpanii, był bardzo zacięty. Spotkanie w Sao Paulo oglądał komplet widzów. W tie-breaku to Hiszpanki miały piłkę meczową, ale kaliszanki wybroniły ją. Udany blok Izabeli Żebrowskiej zakończył mecz przy stanie 19:17.

Kaliszanki zajęły czwarte miejsce w zasadniczej fazie turnieju i teraz zmierzą się z liderem - wicemistrzem Brazylii Finasa Osaco. W zespole tym występuje kilka gwiazd światowej siatkówki, np. Carolina Albuquerque czy Paula Pequeno.

Winiary Kalisz - CV Tenerife 3:2 (30:28, 25:22,19:25, 22:25, 19:17)

Winiary: Godos, Żebrowska, Wojcieska, Barańska, Woźniakowska, Oliveira oraz Sawicka (libero), Owczynnikowa, PaszekTymczasem siatkarki Farmutilu Piła pojechały do Pezinoku na Słowację, gdzie wczoraj rozpoczęły start w międzynarodowym turnieju Pezinský Strapec. Wczoraj rozegrały tam dwa mecze. Rano pokonały austriacki zespół SVS Wien 3:1 (25:21, 25:19, 24:26, 25:23), a po południu z niemieckim RR Vilsbiburg także 3:1. W turnieju biorą jeszcze udział ekipy ze Słowacji, Słowenii i Węgier. W drużynie Iriny Starzyńskiej ma problemy z kręgosłupem, a Urszula Bejga złamała palec. Z zespołem gra Słowaczka Petra Biksadska.Siatkarze grają w Poznaniu

Turniej o Puchar Lata odbędzie się w ten weekend w nowej hali przy ul. Droga Dębińska w Poznaniu. W sobotę o godz. 10 KS Poznań zmierzy się z BBTS Siatkarz Bielsko-Biała, później nastąpi uroczyste otwarcie zawodów, zaś o godz. 12.30 do boju przystąpią drużyny GTPS Gorzów Wlkp. i AZS PWSZ Nysa. W sesji popołudniowej zmierzą się GTPS z BBTS (o godz. 16) i KS Poznań z Nysą (o godz. 18.30). W niedzielę ostatnie dwa pojedynki: o godz. 10 BBTS - AZS Nysa oraz o godz. 12.30 KS Poznań - GTPS Gorzów Wlkp.