Władysław Łach: Punkt to będzie sukces

Tomasz Welc: Zajmuje się Pan skautingiem w Cracovii, tymczasem zdecydował się Pan zostać trenerem piłkarzy Stali Stalowa Wola. Dlaczego?

Władysław Łach: Bo jestem trenerem piłkarskim. Poza tym doszedłem do wniosku, że jedno zajęcie nie będzie kolidowało z drugim. Mam sporo kontaktów w środowisku, dzięki którym moja praca w Cracovii nie ucierpi, zresztą teraz będę mógł się rozglądać za jakimiś talentami piłkarskimi z Podkarpacia. Ale przede wszystkim będę prowadził drużynę Stali i spróbuję wyciągnąć ją z kryzysu w jakim się znalazła. Pomagać mi w tym będą Daniel Kijak i Jarek Wieprzęć.

No właśnie. Sytuacja Stali jest bardzo trudna. Po 11 meczach Pana nowa drużyna ma tylko pięć punktów na koncie.

- Nie zmienia się trenera, gdy drużynie idzie, tylko gdy jest problem. Ja liczę na to, że tych punktów do końca rundy jesiennej jeszcze trochę zdobędziemy i zimę spędzimy na bezpiecznym miejscu w tabeli.

Widział Pan zawodników Stali podczas meczu z Piastem, ma już Pan także za sobą pierwsze treningi z nimi. Jest w chłopakach taki potencjał, by zaczęli zdobywać wreszcie punkty w II lidze?

- Na razie trudno mi powiedzieć coś o umiejętnościach moich nowych piłkarzy. Dopiero po kilku treningach i meczach będę wiedział coś więcej. Często jest tak, że sama zmiana trenera powoduje, że piłkarze zaczynają grać lepiej. To dla nich pewnego rodzaju impuls. Wiadomo, że okienko transferowe zostało już zamknięte i do końca rundy jesiennej kadra się już nie zmieni.

Pierwszy mecz i od razu duże wyzwanie. Wisła Płock to bardzo silny rywal.

- Czeka nas bardzo ciężki mecz. Piłkarze Wisły są kandydatem do awansu, ale ostatnie dwa mecze przegrali [0:2 ze Zniczem Pruszków i 1:2 we Wrocławiu - przyp. red.] i na pewno liczą, że z nami przełamią tę passę. My chcemy zagrać dobry mecz, a jeśli uda się wywalczyć chociażby punkt, to będzie to powód do zadowolenia. Niestety, w Płocku nie będę mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Jakuba Ławeckiego i Michała Janickiego.

*Władysław Łach - trener piłkarzy Stali Stalowa Wola