Sport.pl

Liczy się każda złotówka

W sobotę na stadionie przy ul. Olsztyńskiej odbędzie się szósta edycja charytatywnego turnieju żużlowego "O Puchar Gorących Serc".
Rozmowa z Krzysztofem Walczakiem

Cezary Wachelka: Na co w tym roku przeznaczycie dochód z turnieju?

Krzysztof Walczak: Na domy prowadzone przez stowarzyszenie Betel, których w samej Częstochowie jest sześć. Chcemy, aby środki uzyskane podczas sobotnich zawodów zostały przeznaczone na zakup lekarstw, żywności. Wszystkiego, co jest niezbędne, aby nasi podopieczni mogli normalnie funkcjonować w okresie zimowym. Liczy się każda złotówka, mam zatem nadzieję, że kibice czarnego sportu licznie przyjdą na stadion.

Na liście startowej sporo znanych nazwisk. Wystartować mają m.in. Janusz Kołodziej, Tomasz Jędrzejak, Tomasz Bajerski. Czy przyjadą wszyscy?

- Tak. I tak, jak miało to miejsce w poprzednich edycjach, żużlowcy zgodzili się wystartować za darmo. Walczyć będą o nagrody ufundowane przez sponsorów. Zwycięzca otrzyma motocykl krosowy ufundowany przez firmę Kingway, jest to cenna nagroda, więc walki nie powinno zabraknąć.

Jakie jeszcze atrakcje czekają w sobotę kibiców?

- Będzie ich sporo. Na torze pojawi się Józef Jarmuła. Mimo, że ten były zawodnik Włókniarza ma już 66 lat, będzie chciał pokazać, że nie zapomniał, jak się jeździ na motocyklu. Będzie bieg na bicyklach zaprojektowanych przez znanego częstochowskiego artystę Mariusza Chrząstka, występ orkiestry grającej szkocką muzykę na kobzach.

Ile w poprzednich edycjach turnieju udało Wam się zebrać pieniędzy?

- Zazwyczaj to jest tak, że średnio zbieramy około 10 tysięcy złotych. Raz trochę więcej, raz trochę mniej. Cel jest szczytny, pogoda na pewno dopisze, pozostaje mieć nadzieję, że widzowie także zechcą przyjść na ul. Olsztyńską.

Rozmawiał Cezary Wachelka.W rameczce

Zawody rozpoczną się o godz. 16. Wstęp - cegiełka o wartości 5 zł. Wystartują: 1. Janusz Kołodziej, 2. Tomasz Jędrzejak, 3. Roman Chromik, 4. Sławomir Drabik, 5. Sebastian Ułamek, 6. Borys Miturski, 7. Marcin Piekarski, 8. Artur Pietrzyk, 9. Łukasz Jankowski, 10. Marcin Liberski, 11. Maciej Kuciapa, 12. Adam Pawliczek, 13. Mariusz Staszewski, 14. Krzysztof Słaboń, 15. Daniel Jeleniewski, 16. Tomasz Bajerski.