Najlepsi karatecy świata w Bydgoszczy

Mistrzostwa Świata w Karate Shotokan będą pierwszą organizowaną w Polsce imprezą tej odmiany karate. W zawodach weźmie udział prawie czterystu zawodników z ponad dwudziestu reprezentacji całego świata


Na udany występ, czyli jak najwięcej złotych medali, liczą reprezentanci Polski. Największe oczekiwania kibiców towarzyszą występom Anny Fajkowskiej, Agnieszki Dybicz, Moniki Jelinowskiej i Alberta Ciesielskiego, którzy od dłuższego czasu są w bardzo dobrej formie. Cała czwórka to zawodnicy bydgoskiego klubu Bushi-Do. Oprócz nich w kadrze biało-czerwonych jest jeszcze 40 zawodników. Dziewięciu z nich na co dzień trenuje w Bydgoszczy: poza Fajkowską, Dybicz, Jelinowską i Ciesielskim to Jagoda Ciepła, Leszek Grzenkowicz, Mateusz Koselski i Mateusz Rydzewski (bushido do) oraz Awa Janikowska (bushido city).

W sobotę zostaną rozegrane konkurencje indywidualne w kata (walka z cieniem) i kumite (walka z partnerem). Dzień później dominować będą już zmagania drużynowe.

Organizatorzy przygotowali 20 kompletów medali dla najlepszych karateków. Zawodnicy rywalizować będą na czterech tatami, usytuowanych na niewysokim podwyższeniu. Dzięki temu wykonywane przez nich techniki będą lepiej widoczne z trybun. Organizatorzy mistrzostw - klub Bushi-Do - przygotowali upominki dla widzów, które będą losowane podczas zawodów. Podczas otwarcia oraz w trakcie nich kibice będą mogli zobaczyć wystawę prac wykonanych przez niepełnosprawne dzieci w ramach festynu integracyjnego "Dziecięce graffiti".

Bilety w cenie 10 i 6 zł (dzieci, młodzież oraz studenci do 26. roku życia, emeryci i renciści) można nabywać w internecie (www.karate-bushido.pl/wska) oraz w hali Łuczniczka. Dzieci do czwartego roku życia mogą oglądać popisy sportowców za darmo.

Program Mistrzostw Świata w Karate Shotokan:

Sobota

9 - 12 Eliminacje w kata indywidualnym kadetów i kadetek (mężczyzn i kobiet), elim. kumite ind. kadetów i kadetek (M,K), elim. kata ind. juniorów (M, K), elim. kata ind. seniorów (K)

13 - 16.15 Eliminacje w kata indywidualnym seniorów (M), elim. kumite ind. juniorów (M, K), elim. kumite ind. seniorek (K)

16.15 - 17 Oficjalne otwarcie zawodów

17 - 19.45 Finały indywidualne na dwóch planszach

Niedziela

9 - 12.45 Eliminacje w kumite indywidualnym seniorów, kata i kumite drużynowe juniorów i juniorek, kumite drużynowe kadetów, elim. kata i kumite druż. seniorek

14 - 15 Kumite drużynowe seniorów (M)

15 - 15.45 Półfinały kumite drużynowe

16 - 18 Finały na dwóch planszach