Camp Nou czeka

Od piątku do niedzieli w Szczecinie odbędzie się Wielki Finał VII Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku. Podkarpacie reprezentować będą chłopcy ze Stalowej Woli.
Impreza przeznaczona jest dla dziewczynek i chłopców do lat 10. W eliminacjach wojewódzkich i półfinałach rywalizowało około 16 tysięcy młodych sportowców, a do finału dostało się po osiem reprezentacji chłopięcych i dziewczęcych. Rywalami drużyny ze Stalowej Woli, wzmocnionej najlepszymi zawodnikami z eliminacji na Podkarpaciu, będą zespoły z województw: wielkopolskiego, małopolskiego, pomorskiego, dolnośląskiego, podlaskiego, mazowieckiego i zachodniopomorskiego.

Finałowe zmagania poprzedzi przemarsz uczestników ulicami Szczecina na Zamek Książąt Pomorskich, gdzie odbędzie się losowanie turnieju. Najlepsze drużyny wyjadą na stadion Camp Nou w Barcelonie. Tam mali piłkarze będą mieli okazję rozegrać mecz ze swoimi hiszpańskimi rówieśnikami, a także obejrzeć spotkanie ligowe FC Barcelony.

Dodatkową atrakcją finału będzie pokazowy mecz, który piłkarze Pogoni Szczecin rozegrają z gwiazdami polskiej ligi, a w przerwie którego nastąpi dekoracja zwycięzców imprezy. Patronat honorowy nad rozgrywkami objął Leo Beenhakker - trener reprezentacji Polski.