Mniejsze kluby w natarciu

LEKKOATLETYKA. Z sześcioma medalami wrócili przedstawiciele ULKS-u Jedlińsk, Olimpu Kozienice i Starówki Radom z międzywojewódzkich mistrzostw młodzików rozegranych w Płocku.


W miniony wtorek informowaliśmy o czterech krążkach zdobytych na tej samej imprezie przez zawodników ZTE Radom. Powody do zadowolenia po występie w Płocku mają także przedstawiciele mniejszych klubów z regionu radomskiego. Trzy razy na podium stawali lekkoatleci ULKS-u Jedlińsk. Złoty medal wywalczyła Martyna Kopcińska w rzucie dyskiem. W tej samej konkurencji brąz zdobyła jej klubowa koleżanka Weronika Chodowicz. Natomiast srebro w biegu na 300 m przez płotki przypadło w udziale Milenie Kucharczyk. W pierwszej ósemce w swoich dyscyplinach uplasowali się także: Kopcińska (oszczep - 4. miejsce), Arkadiusz Kapusta (oszczep - 4. m.), Aleksandra Skoczek (100 m ppł. - 5. m.), Dominik Jurczak (110 m ppł. - 5 m. i oszczep - 6 m.), Krystian Plewiński (300 i 300 m ppł. - 5 m.), Chodowicz (pchnięcie kulą - 6 m.), Kucharczyk (300 m - 8 m.), Malwina Kurpik (pchnięcie kulą - 7 m. i rzut dyskiem - 8 m.), Paulina Romanowska (600 m - 8 m.), Albert Sąpór (100 m - 8 m.), Katarzyna Gizicka (rzut oszczepem - 8 m.) oraz sztafeta dziewcząt 4 x 100 m (7 m.).

Na najwyższym stopniu podium w Płocku stanęła zawodniczka Olimpu Kozienice Anna Pacholska, która zwyciężyła w biegu na 600 m. Ponadto srebro wywalczył Paweł Kiszczak ze Starówki Radom (skok wzwyż), a brąz jego klubowy kolega Kacper Kornelli (skok w dal). W skoku w dal czwarty był Przemysław Wasiński z Olimpu, a piąty - Piotr Borkowski ze Starówki.

Punktowane miejsce zajął także Jakub Smoliński z UKS Michałów Radom, który był siódmy w biegu na 300 m.

W klasyfikacji drużynowej ULKS Jedlińsk uplasował się na piątej pozycji, ZTE na dziewiątej, Starówka na 19., Olimp na 29., a Michałów na 38.