Sport w skrócie

ŻEGLARSTWO

Sukcesy deskarzy z Sopotu. Cztery medale wywalczyli windsurfingowcy SKŻ Hestia Sopot na rozegranych w hiszpańskiej Formenterze mistrzostwach świata juniorów, młodzieżowców oraz mastersów. Trzy z nich wywalczyli młodzi podopieczni trenera Macieja Dziemiańczuka startujący w klasie Techno 293. W kategorii chłopców do lat 15 srebro wywalczył Marcin Urbanowicz (szósty był inny sopocianin Łukasz Buderaski), natomiast w kategorii chłopców do lat 17 srebro przypadło Pawłowi Tarnowskiemu, a brąz Mateuszowi Hoppe. Wśród dziewcząt najwyżej sklasyfikowana zostały Karolina Zajączkowska (6. miejsce w Under 15) oraz Natalia Wójcik (10. miejsce w Under 17). Z kolei w rywalizacji mastersów srebrny medal w klasie RCB wywalczył Paweł Frydrychowicz. Zawodnicy SKŻ Hestia Sopot to jedyni polscy zawodnicy, którzy z zawodów na Formenterze wrócili z medalami.

Tarnacki piąty w Antibes. Sopocka załoga match racingowa Tarnacki Racing zajęła piąte miejsce w regatach Internationaux des Alpes Maritimes (Grade 2). Zespół w składzie Przemysław Tarnacki (skipper), Łukasz Wosiński (trymer), Marcin Banaszek (dziobowy) i Przemysław Płóciennik (pit man) szczególnie słabo radził sobie ostatniego dnia, w którym wygrał zaledwie jeden z pięciu wyścigów. Wygrali Francuzi dowodzeni przez Pierre Antonie Morvana. Z Antibes załoga udaje się na Jezioro Bodeńskie aby walczyć w regatach kwalifikacyjnych (Grade 3) do przyszłorocznych regat Match Race Germany 2008 (Grade 1).