Przed meczem Pelikan Łowicz - Motor Lublin

W XI kolejce spotkań odbędzie się kolejny mecz II-ligowych beniaminków. Kiepsko spisujący się Pelikan Łowicz podejmie w środę lubelski Motor.
Zespół z Łowicza rzeczywiście gra poniżej oczekiwań, choć występuje w nim kilku graczy z I-ligową przeszłością. Do najbardziej znanych z nich należą: Maciej Terlecki, Robert Wilk i Bogdan Jóźwiak. Gra tam także Zbigniew Czerbniak, który swego czasu był piłkarzem Górnika Łęczna. Dołączył także do łowickiego klubu były bramkarz Motoru Jakub Studziński. Pasmo niepowodzeń sprawiło, że nastąpiła tam zmiana na stanowisku trenera i Jacka Cyzio zastąpił Marek Chojnacki. Szerokim echem odbiła się też niespotykana na naszych boiskach decyzja - mianowicie policja nie wyraziła zgody na rozegranie przez łowiczan spotkania z Wisłą Płock, bo w pobliskich Walewicach odbywała się... "Biesiada Łowicka" i Pelikan został ukarany walkowerem. W ostatniej kolejce drużyna łowicka uległa w Opolu Odrze 0:2.

Natomiast Motor przy pustych trybunach - to efekt decyzji WD PZPN, który po wyczynach pseudokibiców w meczu z gdańską Lechią nakazał lublinianom rozegranie dwóch spotkań bez udziału publiczności - pokonał Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0. - Każdy wynik przyjmiemy z pokorą, jeśli zostanie uzyskany po walce - mówi Waldemar Paszkiewicz, prezes Motoru. - Po cichu liczę jednak, że sprawimy swoim sympatykom przyjemną niespodziankę. Zagramy w najmocniejszym zestawieniu, na jakie obecnie nas stać. Potwierdzony do gry jest także Brazylijczyk Rodolfo.

Przewidywane składy:

Pelikan: Nowogórski - Pacan, Czerbniak, Terlecki, Znyk - Wodniok, Brzózka, Łochowski, Adamczyk - Wilk, Rozkwitalski.

Motor: Mierzwa - Tomczyk, Płotka, Ptaszyński, Misztal - Maziarz, Karwan, Ocholeche - Koczon, Kołodziejski, Prędota.

RYWALE W STATYSTYCE

PELIKAN - MOTOR

17 miejsce12
4punkty11
1wygrane3
1remisy2
8porażki5
strzelcy bramek

4 4

Robert Wilk Daniel KoczonMecz z Kmitą w TVP Lublin

Decyzją WD PZPN za chuligańskie zajścia, jakie miały miejsce w meczu z Lechią Gdańsk, Motor został ukarany i dwa spotkania u siebie musi rozegrać bez udziału publiczności. Pierwsze z Podbeskidziem już się odbyło, kolejne - z Kmitą Zabierzów - będzie w sobotę 22 września. TVP Lublin wyszła naprzeciw prawdziwym kibicom i przeprowadzi z tego drugiego meczu bezpośrednią transmisję. Początek o godz. 16.