Status quo w ekstraklasie futsalu

Po pierwszej kolejce nowego sezonu czołówka tabeli wygląda tak, jak na finiszu poprzednich rozgrywek - prowadzi Clearex Chorzów przed Akademią Słowa Poznań.
Poznaniacy, którzy bronią wicemistrzostwa Polski, wygrali na wyjeździe 4:2 z beniaminkiem ekstraklasy, zespołem Gaszyńscy Kraków. Akademia miała przewagę, ale gospodarze groźnie kontratakowali. W ten sposób zdobyli gola na 1:0. Jeszcze przed przerwą Daniel Lebiedziński strzelił dwa gole i wyprowadził zespół z Poznania na prowadzenie, ale Gaszyńscy zdołali wyrównać. W drugiej połowie bramki zdobywali już tylko zawodnicy Akademii - najpierw trafił Łukasz Pieczyński, a potem Lebiedziński skompletował hat-tricka.

Następna kolejka ekstraklasy została zaplanowana na pierwszy weekend października, do Poznania przyjedzie wówczas Pogoń 04 Szczecin, która w niedzielę przegrała w swojej hali z drużyną PA Nova Gliwice.