Sport w skrócie

Kubicka poza ósemką

Na repasażach zakończyła udział w 25. mistrzostwach świata w judo w brazylijskim Rio de Janeiro jedyna zawodniczka z regionu - Kinga Kubicka. Startująca w wadze do 48 kg judoczka AZS-u Kielce pokonała najpierw Nese Sensoy z Turcji i Leong Siu Pou (Makau), a kolejne dwie walki przegrała - z piątą na MŚ Paulą Paretto z Argentyny oraz w repasażach z Kanadyjką Isabel Latulippe. Mistrzynią świata w tej kategorii została Japonka Ryoko Tani.

Vive zaprasza rodziców i opiekunów

Spotkanie z rodzicami i opiekunami zawodników trenujących w grupach młodzieżowych organizuje dziś Vive Kielce. Władze klubu brązowych medalistów mistrzostw Polski w piłce ręcznej zapraszają na godz. 18 do hali przy ul. Krakowskiej 72.

Zaczęły od wygranej

Zwycięstwem 8:2 w wyjazdowym meczu z JKTS-em Jastrzębie rozpoczęła rozgrywki I ligi tenisistek stołowych drużyna Rafaello II Kazimierza Wielka. Po 2,5 pkt dla debiutujących na tym szczeblu podopiecznych Antoniego Koceli zdobywały Anna Prokop i Ewelina Krawczuk, a po 1,5 Agata Kocela i Marta Łańka. W 2. kolejce - 29 września - Rafaello podejmować będzie Gorce Nowy Targ. Pierwszym liderem rozgrywek została Bronowianka II Kraków.

Orlicz bez punktów

Drugiej porażki w rozgrywkach II ligi badmintona doznała drużyna Orlicza Suchedniów. Podopieczni Stefana Pawlukiewicza przegrali u siebie 2:3 z Trampem Orneta (podobnie jak na inaugurację z liderem - UKS-em 15 Kędzierzyn). Punkty dla gospodarzy zdobywały deble Tomasz Persona - Filip Przyjemski i Joanna Stobiecka - Aleksandra Wikło. W następnej kolejce - 13 października - Orlicz zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Nowa Dęba.

Drugie zwycięstwo kielczanek

Wciąż bez porażki w rozgrywkach I ligi piłki nożnej kobiet jest drużyna beniaminka - Kolportera Korony Kielce. W trzecim pojedynku podopieczne Marka Mierzwy odniosły drugie zwycięstwo - w Kolbuszowej Dolnej rozgromiły 4:1 tamtejszy Sokół. Trzy bramki dla drugich w tabeli grupy południowej kielczanek zdobyła Agnieszka Wąsowicz, a jedną Małgorzata Smelcerz. Korona: Biel - Durlik (46. M. Pawlik), Woźniak, Furmańczyk, K. Pawlik - Prendota, Brela, Niewczas, Zasowska - Smelcerz, Wąsowicz.

3+1 w kadrze

Rozgrywające Kinga Lalewicz i Edyta Szymańska oraz bramkarka KSS-u Kielce Karolina Wałcerz znalazły się w 20-osobowej reprezentacji Polski juniorek (rocznik 1990 i młodsze) na konsultację szkoleniową w Dzierżoniowie. W rezerwie w zespole Adama Pecolda jest jeszcze jedna kielecka rozgrywająca - Alina Nowak. Zgrupowanie odbędzie się 14-21 października w Dzierżoniowie.

Banasiński z pucharem

Waldemar Banasiński (Browar Belgia Wsół Sport) był najlepszy wśród mastersów (III grupa) w Pucharze Tarnowa MTB. Kielczanin wygrał wszystkich pięć eliminacji. W gronie juniorów młodszych drugi za Maciejem Adamczykiem z Sokoła Kęty był zawodnik DEK-Meble Cyclo Korona Kielce Szymon Gałczyński. Dla tego kolarza był to jednak jedyny start w całym cyklu. Podobnie jak dla Wojciecha Skarżyńskiego, który był ósmy wśród juniorów. Młodzicy kieleckiego klubu ścigali się na mistrzostwach makroregionu MTB w Sławnie. Tam piąta była Katarzyna Burek, a dziewiąty Maciej Szumala.

Punktowali w komplecie

Cała siódemka młodych zapaśników zdobywała punkty dla województwa na XII Ogólnopolskim Turnieju Uczniowskim Klubów Sportowych w zapasach młodzików. W Miliczu koło Wrocławia na podium stawali: Krzysztof Łazarski (drugi w kat. do 47 kg), Małgorzata Król (2. w kat. do 62 kg, oboje Znicz Podzamcze), Małgorzata Mierzwa (3. w 62 kg), Joanna Hajduk (3. w 57 kg) i Karolina Bębacz (3. w 40 kg, wszystkie Guliwer Kielce). Ósma w wadze do 52 kg była kielczanka Karolina Brandys, a 10. w kat. do 48 kg Marta Machocka (Madej Ociesęki).