Mucha skończył na 634 minutach

Piotr Kuklis w 35. minucie meczu Legii z Widzewem strzałem z ok. 15 m pokonał Jana Muchę. Słowacki bramkarz miał piłkę na ręku, ale jej nie utrzymał. Tym samym jego licznik stanął na 634 minutach.

Zabrakło mu czterech minut, by w klubowej klasyfikacji wszech czasów prześcignąć Grzegorza Szamotulskiego. Do prawie sześciu i pół spotkania bez straty gola od początku tego sezonu doliczamy mu 59 minut z meczu przedostatniej kolejki sezonu poprzedniego (w następnym meczu w bramce stał co prawda Łukasz Fabiański i Legia straciła dwa gole, ale nie puścił ich Mucha). Zresztą seria Szamotulskiego (sezon 1998/99) była nawet bardziej sztucznie stworzona, bo w jego 638 minutach bez gola liczył się kawałek przegranego 1:3 meczu z Pogonią, potem sześć całych spotkań (z uwzględnieniem przerwy między rundami) i część siódmego (z Ruchem Radzionków), w którym skapitulował.

Mucha, awansując także na ósme miejsce w klasyfikacji wszystkich bramkarzy, jacy kiedykolwiek zagrali w polskiej lidze, nie jest jednak bez szans na kolejne podobne osiągnięcie. W ubiegłym sezonie nie puścił gola przez 425 minut. Pod jednym względem natomiast nadal jest wyjątkowy. W lidze w bramce Legii stał 14 razy. I 14 razy Legia wygrała.

Seria Jana Muchy - 634 minuty: 59 minut z meczu z Odrą Wodzisław 2:1 w poprzednim sezonie plus Cracovia 1:0, Górnik Zabrze 3:0, Groclin Grodzisk Wlkp. 1:0, ŁKS 1:0, Zagłębie Sosnowiec 5:0, Zagłębie Lubin 2:0 i 35 min z Widzewem Łódź (3:1).