Miedź Legnica - Azoty Puławy 24:27

Trzy mecze i trzy zwycięstwa - taki jest bilans szczypiornistów Azotów Puławy w ekstraklasie. W sobotę puławianie pokonali legnicką Miedź.

Udało im się to, mimo iż do Legnicy pojechali w mocno okrojonym składzie. Puławianie mają bowiem w klubie prawdziwy szpital: choroby wykluczyły z gry Grzegorza Balickiego i Pawła Sieczkę, a kontuzje Remigiusza Lasonia, Macieja Sieczkowskiego i Krzysztofa Tylutkiego. Do ostatniej chwili z przeziębieniem zmagali się Sebastian Pawluś i Michał Szyba.

Piłkarze z Puław zagrali jednak bardzo ambitnie i od pierwszych minut prowadzili. W ich bramce dobrze spisywał się Walentyn Koszowy, który często naprawiał błędy kolegów z defensywy. W 20 min po bramce Grzegorza Mazura azotowcy wygrywali już 12:5, a pięć minut później, po rzucie karnym wykorzystanym przez Roberta Nowakowskiego, 14:7. W drugiej połowie gospodarze zagrali o wiele odważniej i zaczęli odrabiać straty. Krótka ławka Azotów coraz bardziej dawała się we znaki podopiecznym Gennadija Kamielina. Na 15 min przed końcem Miedź doprowadziła do wyrównania, a prowadzenie objęła chwilę później, po rzucie Radosława Żmurko. Końcówka była bardzo nerwowa i wyrównana. W 58 min bramkę na 25:24 zdobył Bogumił Buchwald, karnego wybronił drugi bramkarz Piotr Wyszomirski, a zwycięstwo Azotów przypieczętowali w ostatnich sekundach Sebastian Płaczkowski i Artur Witkowski. - Moi piłkarze grają momentami zbyt nerwowo i gdy są zmęczeni, zapominają o założeniach taktycznych - stwierdził po meczu prezes puławskiego klubu Jerzy Witaszek. - Być może dołączy do nas niebawem dwóch nowych piłkarzy.

W najbliższą sobotę puławianie podejmą także niepokonany do tej pory MMTS Kwidzyn.

Miedź 24 (11)

Azoty 27 (15)

Miedź: Kotliński, Kiepulski - Adamuszek 6, Szabat 5, Żmurko 4, Baturin 4, Góreczny 3, Skalski 1, Grebosz 1, Będzikowski, R. Fabiszewski, Sroka.

Azoty: Koszowy, Wyszomirski - Buchwald 8, Nowakowski 7, Płaczkowski 3, Pawluś 3, Mazur 3, Kurowski 2, Witkowski 1, Szyba.

Kary: Miedź - 8, Azoty - 12. min.

Sędziowali: Olgierd Sikora (Katowice) i Maciej Zubek (Bytom).

Widzów: 500.

TABELA EKSTRAKLASY SZCZYPIORNISTÓW

W pozostałych spotkaniach 3. kolejki:

MMTS Kwidzyn - Wisła Płock 27:24

Interferie Zagłębie Lubin - Traveland-Społem Olsztyn 31:23

Vive Kielce - Olimpia Piekary Śląskie 31:24

Mecze Focus Park-Kiper Piotrków Tryb. - AZS AWFiS Gdańsk i Techtrans-Darad Elbląg - Chrobry Głogów zakończyły się po zamknięciu wczorajszego wydania gazety.