Freskovita liderem rozgrywek III ligi

Freskovita Wysokie Mazowieckie wygrała 2:1 na wyjeździe z Dolcanem Ząbki i zajęła fotel lidera III ligi. Z podlaskich III-ligowców tylko Orzeł Kolno nie zdobył kompletu punktów.

Decydującą bramkę dla Freskovity zdobył Dzidosław Żuberek. W 52. minucie wykończył podanie Tomasza Kułkiewicza.

- Jest to, jak na III ligę, bardzo dobry snajper - uważa Sławomir Adamus, trener Freskovity. - Kluczem do zwycięstwa była dobra gra w środku pola Kułkiewicza i Łukasza Jeglińskiego.

Trzeci mecz z rzędu wygrały Wigry Suwałki. Suwalczanie na wyjeździe rozbili 3:0 zespół ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Duże znaczenie w tym meczu miała bramka zdobyta już w trzeciej minucie przez Daniela Ołowniuka.

- Tak szybko strzelony gol ułatwił nam grę w całym meczu - stwierdza Zbigniew Kaczmarek, trener Wigier. - Rywale oddali tylko jeden strzał w pierwszej połowie na naszą bramkę.

Zwycięstwo, ale na własnym stadionie odniosła także Warmia Grajewo, która pokonała 1:0 Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Zwycięskiego gola zdobył Radosław Guzowski z rzutu karnego. Faulowany w polu karnym był Maksym Mirva.

Gorycz porażki musieli przełknąć natomiast piłkarze Orła. Kolnianie przegrali na własnym boisku 2:3 z najgorszym do tej pory zespołem w lidze Stalą Głowno. Po niecałej półgodzinie gry gospodarze przegrywali już 0:2, a jednak po dwóch bramkach Marcina Sawko zdołali wyrównać.

- Gdy wydawało się, że to my możemy wygrać ten pojedynek, dostaliśmy gola po rzucie rożnym w 80 minucie - mówi Kazimierz Puławski, trener Orła. - Widocznie jesteśmy słabsi.

Dolcan Ząbki - Freskovita Wysokie Mazowieckie 1:2 (1:1)

Strzelcy bramek : Marcin Stańczyk (13.) - Eugeniusz Kołodziejczyk (28.), Dzidosław Żuberek (52.).

Dolcan : Kruszewski - Łowicki, Dadacz (65. Giedronowicz), Stawicki, Warakomski - Korkuć, Papierz, Krzywicki, Stańczyk (82. Goliński) - Górecki (69. Chudziński), Wojtulewicz (57. Zbrzeźniak).

Freskovita : Holewiński Ż - Jóźwiak, Płóciennik, Bartkiewicz (81. Faszczewski) - Binkiewicz, Jegliński, Kułkiewicz, Kołodziejczyk Ż, Jakuszewski Ż (70. Żaglewski Ż )- Gościk (65. Ptaszyński), Żuberek.

Widzów ok. 200. Sędziował (jako główny) Andrzej Meller z Brodnicy.

SMS Łódź - Wigry Suwałki 0:3 (0:1)

Strzelcy bramek : Daniel Ołowniuk (3. i 55.), Tomasz Kotwica (59.)

SMS : Malec - Kalkowski, Wolański, Krystosiak, Makuszewski (63. Sobczak), Andrzejczak, Drągowski, Feter, Fabich - Gląba, Thiel.

Wigry : R. Gikiewicz - Bucholc, Niewulis, Baranowski, Bajko - Kotwica, Trocki (76. Cimochowski), Osiecki, Nowacki,(84. Zyskowski) - Todorov (46. Ł. Gikiewicz) Olowniuk (85. Grzędziński).

Widzów ok. 100. Sędziował (jako główny) Mariusz Wiśniewski z Olsztyna.

Warmia Grajewo - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (1:0)

Strzelec bramki : Radosław Guzowski (45. - karny).

Warmia : Masłowski - Arciszewski, Kowalko, Guzowski, Łoszakiewicz - Tuzinowski, Danilczyk Ż , Mirva, Strzeliński - Wierzbicki (70. Kozikowski), Świerzbiński (85. Piwko).

Świt : Fogler - Lendzion Ż , Reginis, Lewicki (68 Kobierecki Ż ), Gumowski - Kabala (86 Kurzęda), Iwanowski Ż , Kaźmierczak (46 Madej, 77 Kotarski), Wojtczak - Bluszcz, Zjawiński

Widzów ok. 300. Sędziował (jako główny) Piotr Szczypiński z Olsztyna.

Orzeł Kolno - Stal Głowno 2:3 (1:2)

Strzelcy bramek : Marcin Sawko (38. i 52.) - Vujovic (23.), Keshi (26. i 80.)

Orzeł: Kostuch - Prusinowski (30. Cychol), Dąbkowski (85. Krzywda), A. Bagiński, Ranik - Sielawa (60. Kiełczewski), Ossowski, Sawko, P. Bagiński - Brzeziński, Solecki (75. Sosnowski).

Stal : Nijanna - Okeke, Emanuel, Brojowicz, Różycki Ż (70. Abayomi) - Kabir, Obi, Szcześniak (87. Piela), Nnamani - Keshi, Vujovic.

Widzów ok. 200. Sędziował (jako główny) Sylwester Rozmus z Torunia.

Pozostałe wyniki 7. kolejki : Olimpia Elbląg - Sokół Aleksandrów Łódzki 0:0 , Concordia Piotrków Trybunalski - Nadnarwianka Pułtusk 5:0 (3:0): Rachubiński (10. i 25.), Sowała (30.), Juszkiewicz (56.), Górski (74.), Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Mazowsze Grójec 2:3 (0:0): Kural (75.), Szostek (89.) - Solecki (62.), Łaski (64.), Wrzesiński (84.); Radomiak Radom - OKS 1945 Olsztyn 0:1 (0:1): Suchocki (9.).

Tabela III lig

1. Freskovita 7 16 15:5

7. Wigry 7 13 8:4

8. Warmia 7 11 13:11

16. Orzeł Kolno 7 1 6:26

Zwycięzca rozgrywek awansuje do nowej I ligi, zespoły z miejsc 2 - 4 awansują do nowej II ligi. Drużyny z miejsc 9 - 16 zagrają w nowej III lidze.