Jonas Davidsson z bydgoskiej Polonii nie zakwalifikował się do cyklu Grand Prix 2008.

Swoje szanse na start w gronie najlepszych żużlowców świata Szwed zaprzepaścił już w pierwszym starcie, w którym był ostatni.

Do GP 2008 z Wielkiego Finału Kwalifikacji w Vojens dostawało się tylko trzech pierwszych zawodników.

Davidsson w pierwszym wyścigu sobotniego turnieju przyjechał ostatni za Duńczykiem Bjarne Pedersenem, Damianem Balińskim i Tobiasem Kronerem (Niemcy). Potem zdobył 8 punktów, ale to wystarczyło tylko do zajęcia siódmej pozycji. Zdecydowanym zwycięzcą został jeden z faworytów, Duńczyk Niels Kristian Iversen (ZKŻ). Drugi był niespodziewianie Czech Lukas Dryml, a o trzecie, ostatnie miejsce W GP 2008 trwała zacięta walka. Miał na nie szanse najlepszy z Polaków, Rafał Dobrucki, ale w swoim ostatnim biegu powinien wygrać (druga pozycja dawała start w wyścigu dodatkowym). Dobrucki zdobył tylko jeden punkt i zajął 6. miesjce. Zawiódl Krzysztof Kasprzak - dopiero 8. lokata.

W dodatkowym biegu najlepszy był Duńczyk Bjarne Pedersen. Za nim przyjechał Czech Lubos Tomicek, który będzie pierwszym zawodnikiem oczekującym w GP. Wyniki: 1. Iversen (Dania) 14 (3, 3, 3, 3, 2), 2. L. Dryml (Czechy) 12 (1, 3, 2, 3, 3), 3. Pedersen (Dania)11+3 (3, 1, 3, 1, 3), rez. 4. Tomicek (Czechy) 11+2 (3, 2, 2, 3, 1), 5. Bjerre (Dania) 10 (2, 3, 3, w, 2), 6. Dobrucki (Polska) 10 (1, 3, 3, 2, 1), 7. Davidsson (Szwecja) 8 (0, 2, 1, 3, 2), 8. Kasprzak (Polska) 8 (1, 1, 1, 2, 3), 9. Gafurow (Rosja) 7 (3, 2, 0, 2, 0), 10. Lindgren (Szwecja) 7 (2, 1, 2, 2, w), 11. Gizatullin (Rosja) 6 (2, 0, 0, 1, 3), 12. Baliński (Polska) 5 (2, 2, 1, d, -), 13. Schlein (Australia) 4 (0, 0, 1, 1, 2), 14. Johnston (Australia) 3 (0, 1, 2, 0, 0); 15. Kroner (Niemcy) 2 (1, 0, 0, d, 1); 16. Legault (Kanada) 1 (w, 0, 0, 1, 0), 17. Gjedde (Dania) 1 (1)