Przemysław Stańczyk mistrzem świata!

PŁYWANIE. Dorobek MKP Szczecin w wiosennych mistrzostwach świata w Melbourne polepszył się.
Pół roku po finale Przemysław Stańczyk został mistrzem świata w wyścigu na 800 m stylem dowolnym. We wtorek Sportowy Trybunał Arbitrażowy uznał, że Tunezyjczyk Oussama Mellouli nie miał prawa startować w mistrzostwach świata w Melbourne.

Mellouli został przyłapany na zażywaniu amfetaminy w listopadzie 2006 r. Tunezyjska federacja pływacka uznała, że pływak nie przyjął amfetaminy świadomie i ukarał go tylko naganą i ostrzeżeniem. Trybunał uznał, że Mellouli powinien być skazany na 18 miesięcy i pozbawiony medali z mistrzostw świata (obok złota na 800 m miał także srebro na 400 m).

W Australii mistrzem został także Mateusz Sawrymowicz (MKP), który wygrał na 1500 m kraulem. Kasię Baranowską wykluczyła z udziału kontuzja.