Tenisowy memoriał Baranowskiego

Zwycięstwa Jarosława Dobosza i Zbigniewa Kowalskiego

Do turnieju zgłosiło się 10 graczy w kategorii powyżej 45 lat i pięciu w młodszej - 35-45 lat. Starsi grali w dwóch grupach systemem "każdy z każdym". Z kompletem zwycięstw z grup wyszli Zbigniew Kowalski i Włodzimierz Spasiewicz. W półfinałach pokonali zawodników z drugimi lokatami i spotkali się w finale. Tuż przed jego rozpoczęciem lunął deszcz i grę trzeba było przenieść do hali. Mecz był wyrównany tylko w pierwszym secie. W końcówce Spasiewicz prowadził 5:4, ale trzy kolejne gemy wygrał Kowalski. W następnej partii Spasiewicz wyraźnie osłabł i nie był w stanie nawiązać równej walki.

Bardziej zacięty był drugi finał. Lepiej taktycznie rozegrał go Jarosław Dobosz. Zmieniał tempo gry i rotacje wybijając z rytmu Roberta Dymela, któremu nie starczało cierpliwości na długie wymiany. W drugim secie Dymel co prawda prowadził wysoko 5:2, ale zabrakło mu konsekwencji w ataku i popełniał błędy przy siatce. Doszło do tie-breaku. Większe opanowanie wykazał Dobosz i wygrał go 7:5.

Turniej deblowy ze względu na deszcz został przerwany w niedzielę i zostanie dokończony w tym tygodniu.

Zbigniew Baranowski był zawodnikiem sekcji tenisowej Budowlanych. Zmarł w 1984 roku w wieku 50 lat.

Wyniki : powyżej 45 lat : półfinały Kowalski - Andrzej Żuk 6:0, 6:0, Spasiewicz - Jerzy Wójciuk 6:3, 6:3; finał: Kowalski - Spasiewicz 7:5, 6:2; 35-45 lat : finał: Dobosz - Dymel 6:3, 7:6 (7:5).