Łukasik ze złotym medalem

LEKKOATLETYKA. Bożena Łukasik z ZTE Radom wywalczyła tytuł młodzieżowej mistrzyni Polski w biegu na 400 m podczas imprezy rozegranej w Słupsku.


Uczestniczka mistrzostw świata w Osace rezultatem 54,82 s zdystansowała Ewelinę Fick z TS AKS Chorzów (55,67 s) oraz Agnieszkę Sowińską ze Sportingu Międzyzdroje (55,77 s).

W finałowej stawce sprinterek znalazła się także klubowa koleżanka Łukasik Monika Szczęsna. Radomianka w eliminacjach biegu na 100 m uzyskała szósty czas (12,05 s), a w finale zajęła siódme miejsce (12,08 s). Na dystansie dwa razy dłuższym Szczęsna z wynikiem 24,75 s była ostatecznie piąta.

Do nieudanych imprezę w Słupsku może zaliczyć z kolei Michał Staniszewski. Podopieczny Leszka Trzosa w stawce 800-metrowców uzyskał dopiero 17. rezultat (1:54,97 min).

O dużym pechu może mówić także radomski dziesięcioboista Karol Boduła, który na mistrzostwach startował poza konkursem z zamiarem zdobycia klasy mistrzowskiej. W kończącym zmagania dziesięcioboistów biegu na 1500 m Boduła doznał kontuzji nogi i nie ukończył konkurencji. Warto dodać, że podopieczny Ireneusza Zgrzebnickiego plasował się w czołówce zawodników, uzyskując najlepszy rezultat w pchnięciu kulą, rzucie dyskiem, skoku o tyczce i rzucie oszczepem.